Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1  
Παλιά 01-09-13, 01:18
Το avatar του χρήστη kgf12345
kgf12345 Ο χρήστης kgf12345 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 08-03-2011
Περιοχή: rio atabapo(μεσα)-alto rio ilioupoli
Μηνύματα: 7.894
Προεπιλογή μονομαχοενυδρειο αλα Butterfly

σημερα συναντηθηκα μετα απο καιρο με το φιλο μου γιωργο (butterfly) και με μεγαλη χαρα διαπιστωσα οτι εχει κανει θαυματα με τα ενυδρεια του.παρα την απουσια του απτο φορουμ(μεσα απτο οποιο τον γνωρισα)συνεχιζει να ασχολειται πολυ "δυνατα",και μου απεδειξε οτι το μονο που μετραει ειναι η αγαπη για το χομπυ.αν καποιος αγαπαει το χομπυ,ολα τα υπολοιπα ειναι για να περναμε τον καιρο μας.

σημερα ειδα ενυδρεια που τα ζηλεψα πραγματικα.(ελπιζω να τους κανει και κανα ξεματιασμα γιατι δεν ξερεις ποτε)

με αφορμη λοιπον το οτι μου αρεσανε πολυ και ενω οι αλλοι τρωγανε σουβλακια εξω, εγω ειχα κολλησει στα ενυδρεια...θα κανω(με δικια μου πρωτοβουλια) μια παρουσιαση του μονομαχοενυδρειου του,που πραγματικα ειναι απτα ωραιοτερα που εχω δει "ζωντανα".
ελπιζω να συνεχισει ετσι και να μη σταματησει ποτε να ασχολειται

Πληροφορίες

Διαστάσεις: 40χ35χ30
Όγκος:52lt
Κατηγορία:βιοτοπικο blackwater
Φυτά:cabomba(?),java fern
Ψάρια / Άλλα είδη:1 αρσενικος και μια θυληκια μονομαχινα splendens,σαλιγκαρια λαθρεπιβατες.
Διακοσμητικά υλικά:ξυλα,πετρες(μαζεμενες απεξω),λεπτοκοκη χαλαζιακη αμμος,τυρφη.
Φωτισμός:λεντ 9 watt
Διάρκεια φωτισμού:7 ωρες
Φιλτράρισμα:φιλτρο αμβουργου
Θερμοστάτης: 50 watt

Παράμετροι:

pH:7
Γενική σκληρότητα (GH):6
Ανθρακική σκληρότητα (ΚΗ):6
Αμμωνία (ΝΗ3):0
Νιτρώδη (ΝΟ2):0
Νιτρικά (ΝΟ3):15
Αλλαγές νερού:εβδομαδιαιες 1/3
Θερμοκρασία:26.5

σημ:ηπιαμε και κατι μπυρες,οποτε αν λεω κατι λαθος,φταιει αυτο

Φωτογραφία:
υποψιν οτι οι φωτογραφιες το αδικουνε παρα πολυ!δυστυχως δεν ηξερα τι θαβλεπα και ετσι δεν πηρα τη φωτογραφικη μαζι μου,τις εβγαλα με το κινητο







Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01675 seconds with 11 queries