Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #5  
Παλιά 10-07-06, 15:35
Το avatar του χρήστη Zorba_The_Freak
Zorba_The_Freak Ο χρήστης Zorba_The_Freak δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 10-07-2006
Περιοχή: ΧΑΪΔΑΡΙ - ΑΘΗΝΑ
Μηνύματα: 705
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Tolis
Καλωσορισες.
Ζεμπρα ντάνιο κόκκινα δεν υπαρχουν, μαλλον θα σου δωσανε εργαστηριακα φτιαγμενα ψαρια.
Οσον αφορά στη σύνθεση. Πριν βάλω τα καρντιναλ και τα σκαλάρια είχα και άλλα πλάτυ και γκάπυ. Όσα κατάφερα να πιάσω, τα χάρισα. Τα υπόλοιπα δυστυχώς ήταν αδύνατο να τα πιάσω μέσα στα φυτά. Οι συνθήκες νερού όμως είναι πιο κοντά στις ανάγκες των ωοτόκων.
Τα κάρδιναλς τα έχω περίπου 2 μήνες και τα σκαλάρια περίπου 1 μήνα. Μέχρι στιγμής κανένα πρόβλημα. Τα σκαλάρια δεν ασχολούνται καθόλου και τα κάρδιναλς κολυμπάνε αφοβα μαζί τους.
Γενικά, το ενυδρείο τρέχει απο το Νοέμβριο 2005 και μέχρι στιγμής (δόξα το θεό) δεν είχα ούτε μία απώλεια αν και ήμουν τελείως άσχετος. Προσπαθώ όμως πάντα να μην παρασύρομαι σε βιαστικές αποφάσεις και να ρωτάω και να διαβάζω πολύ πριν κάνω το παραμικρό. Και έτσι αφού διάβασα πολλούς να λένε ότι αν βάλεις πρώτα τα καρδιναλς συχνά δεν υπάρχει πρόβλημα, το ρισκάρισα και μέχρις στιγμής όλα καλά. Γι' αυτό το λόγο δεν αγόρασα και κάποια πιο μεγάλα σκαλάρια που βρήκα και μου άρεσαν πολύ.
Τα ντανιο σίγουρα δεν είναι βαμμένα γιατί τα έχω ήδη 8 μήνες και το χρώμα τους έχει βελτιωθεί. Τώρα αν είναι κανένα περίεργο υβρίδιο δεν ξέρω. Βάζω και μια φωτό η οποία είναι μεν θολή αλλά το χρώμα φαινεται μια χαρά.

Όσο για φωτογραφία μεγαλύτερης ανάλυσης πως ανεβάζω? Η "αυθεντική" είναι 2573Χ894 και 1,54 Mb.
Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  zebra_small.jpg
Εμφανίσεις:  339
Μέγεθος:  63,6 KB  
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01555 seconds with 12 queries