Θέμα: Enter the discus
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #3  
Παλιά 07-08-06, 02:01
Το avatar του χρήστη Lsourtzo
Lsourtzo Ο χρήστης Lsourtzo δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 04-07-2005
Περιοχή: Περιστέρι- Αθήνα
Μηνύματα: 1.337
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Lsourtzo
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από chriskousis
Για αρχη σκεφτομαι 10 clown loaches , 20αδες απο neon tetras , cardinal tetras , bleheri tetras , roseys , red eye tetras , hemigramus erythrotonus , 10 corys , 10 otto's , 2-4 golden nugget plecos , 6 bolibian rams , 6 Apistograma cacatuoides , 10 discus , 4 Geophagus Surinamensis OR Jurupari , 4 Uaru Amphiacanthoides .
τα μέτρησες να δεις πόσα είναι ?????? μιλάμε για 185 ψάρια ?!?!?!?!?!
εντάξει … είπαμε 1,2 τόνους ενυδρείο είναι … αλλά νομίζω ότι πήρες πολύ φόρα … στο κάτω κάτω δεν έχεις και πισίνα !!


καταρχάς συμφωνώ σε όλα με τον Xotikouli …
με μία πολύ γρήγορη ματιά έχουμε
τα clown μπορούν να φτάσουν και τα 30 εκατοστά … νομίζω ότι τα 10 ψάρια είναι υπερβολικά πολλά !!

τα golden nugget plecos επίσης φτάνουν τα 30 εκ. … 4 ούτε κατά διάνεια … 2 και πάρα πολλοί είναι …

οι δίσκοι τα 17 εκ. … θα αφήσω τους ιδικούς να κρίνουν αν χωράνε … αλλά νομίζω ότι είναι πολλά 10 κομμάτια …

τα jurupari τα 24 εκ. … και κρίνοντας από το άνοιγμα του στόματος τους … δεν νομίζω ότι θα κάνανε καλή παρέα με τα τέτρα … εκτός ίσως από την ώρα του φαγητού βέβαια …

επίσης δεν μας έχεις πει κάποια πράγματα για το ενυδρείο σου … όπως για παράδειγμα δουλεύει με sub ?? αν ναί πόσα λίτρα είναι ???

θα συμφωνήσω ότι θα ήταν καλύτερα τα τέτρα να είναι από 2 το πολύ 3 είδη για να μπορέσεις να διακρίνεις καλύτερα συμπεριφορές … σε κάθε περίπτωση θεωρώ τον αριθμό των 120 κομματιών υπερβολικά μεγάλο … ακόμα και για τα λίτρα σου … (πάντα σε συνδυασμό και με τα υπόλοιπα ψάρια )

τέλος … έχεις σκεφτεί πόσο θα σου στοιχίσει για να αποκτήσεις όλα αυτά τα ψάρια ?????????????????????
__________________

Το ενυδρείο μου ...

1x 250 lt (DIY)- Θάλασσα (REEF)


Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Lsourtzo : 07-08-06 στις 02:04
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,02183 seconds with 11 queries