Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #63  
Παλιά 27-04-10, 17:55
Maria Tzirita
Guest
 
Μηνύματα: n/a
Smile Δε θα μπορούσα να μη σχολιάσω...

Ναι ξέρω, έχω χρόνια να επισκεφτώ το φόρουμ, αλλά δε θα μπορούσα να λείψω από αυτό το ποστ, ειδικά αφού ο Γιάννος είχε την καλοσύνη να μου στείλει το λινκ για να θαυμάσω τα μωρά...
Να δώσω λοιπόν με τη σειρά μου συγχαρητήρια, ό,τι είδα εδώ μέσα για τη λίμνη, τα χρυσόψαρα και τα κόι με συγκίνησαν πολύ και είναι φυσικό, αφού μαζί με τον Γιάννο ξεκινήσαμε από το μηδέν την δημιουργία αυτού του μικρού παράδεισου. Δε θα ξεχάσω ποτέ την ημέρα εκείνη στην Κύπρο που όταν φτάσαμε στο σπίτι ο Γιάννος μου έκλεισε τα μάτια και με οδήγησε μπροστά στη λίμνη, της οποίας την ύπαρξη αγνοούσα μέχρι τότε! Καταλαβαίνετε την αντίδρασή μου και τις φωνές που έβαλα...
Όπως βέβαια δε μπορώ να ξεχάσω τη μεταφορά των ψαριών μου από τα ενυδρεία μου στη λίμνη στην Κύπρο, όπου εκεί ζουν ακόμα - τα περισσότερα. Σα λαθρομετανάστες μεταφέρθηκαν μέσα σε ειδικά κουτιά και στον έλεγχο του αεροδρομίου τους είπαμε πως είναι ελιές για να δικαιολογήσουμε την κίνηση του υγρού που φαινόταν στο σκάνερ!
Όσο καιρό γνώρισα τον Γιάννο είχα καταλάβει ότι είναι ένας άνθρωπος αξιοθαύμαστος και πολυπράγμων και δεν υπήρχε περίπτωση να βάλει κάτι στο μυαλό του και να μην το κατασκευάσει! Τώρα, βλέποντας την επέκταση της λίμνης, τη γέφυρα, τα μωρά ψαράκια και όλα αυτά που έχει καταφέρει, μένω έκπληκτη! Μπράβο Γιάννο μου, είσαι πραγματικά άξιος και χαίρομαι πάρα πολύ που εγώ και τα χρυσόψαρά μου γίναμε η αφορμή για να φτιάξεις αυτόν τον παράδεισο. Το φρόντισες με αγάπη και μεράκι, δε θα μπορούσα ποτέ να φανταστώ καλύτερο σπίτι για τα ψαράκια μου!
Σ'ευχαριστώ και σε συγχαίρω μέσα από την καρδιά μου. Να είσαι πάντα καλά!

Όσο για τους υπόλοιπους φίλους εδώ μέσα, σας στέλνω την αγάπη μου και σας διαβεβαιώ δε σας έχω ξεχάσει, αλλά έχω τόσες πολλές υποχρεώσεις πλέον που δεν έχω καθόλου χρόνο για το αγαπημένο μου φόρουμ - πάντα ήταν το αγαπημένο μου και παραμένει! Εξακολουθώ να έχω ένα ενυδρείο με δύο μεγάλα πανέμορφα χρυσόψαρα και να δίνω τα "φώτα" μου στους νέους που θέλουν να ξεκινήσουν το χόμπυ. Βλέπετε, το γράφω και στο βιογραφικό μου σε κάθε μου βιβλίο πως το χόμπυ μου είναι τα ενυδρεία και πως κάποτε έγραφα ιστορίες για τα αγαπημένα μου χρυσόψαρα.... Να είστε όλοι καλά, σας φιλώ!
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01578 seconds with 11 queries