Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #6  
Παλιά 13-05-16, 18:03
Λάμπρος.Τ Ο χρήστης Λάμπρος.Τ δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 10-11-2015
Περιοχή: Μοσχάτο
Μηνύματα: 1.520
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από mobar78 Εμφάνιση μηνυμάτων
Φίλε Λάμπρο σε ευχαριστώ για τον χρόνο σου. Τα ψάρια που μου άρεσαν έγραψα γιατί απλά δεν ήξερα που ταιριάζει με τι. Το ενυδρείο ακόμα είναι σε κομμάτια στιβαγμενο στο πάτωμα. Το πιο εύκολο είναι να πάρω ότι ψάρι μου αρέσει και να το πετάξω μέσα. Νερό χρειάζονται όλα και θα τους το προσφέρω. Φαΐ και ζέστη και πάλι θα τους το προσφέρω. Ανταυτου εγώ έβαλα την λίστα και ρώτησα ποιο ταιριάζει και είπα κιόλας ότι θα ήθελα τα gourami με τι άλλο μπορώ να τα βάλω. Είδες ότι μέσα στην άγνοια μου προχωράω αργά και πάντα ρωτάω και σύντομα θα παρουσιάσω και την δουλειά μου. Θα ήθελα να φτιάξω ένα ενυδρείο πρώτα απ όλα σωστό και μετά να βάλω δίσκους. Αλλά επειδή είμαι πολύ ευαίσθητη και άπειρη για τόσο απαιτητικά ψάρια θα πάω σε κάτι λίγο πιο εύκολο.
Φίλε sarpijk σε ευχαριστώ πολύ για την ορθητερη απάντηση σου. Άρα μου λες αν βάλω gourami να μη σκεφτώ ούτε για αστείο ζωντανές γαρίδες.
Τι θα μπορούσα να βάλω για υπέδαφος? Αν όχι γαρίδες ποιο άλλο ψαράκι ταιριάζει για να σκάβει λιγάκι τα χαλίκια?
Πόσα gourami μπορώ να βάλω και σε τι αναλογία (κοριτσακια-αγορακια) για να μην έχω μονομαχίες?
Οκ. Άρα έχεις αποφασίσει να το στήσεις με δίσκους. Σωστα κατάλαβα?
Τότε θα πρεπει να δεις ποιό είναι το περιβάλλον των δίσκων, οι απαιτήσεις για το νερό, κτλ...
Σίγουρα πολλά παιδιά απο εδώ μέσα που έχουν δίσκους θα μπορέσουν να σε βοηθήσουν.
Αν τώρα θέλεις πρι να βάλεις τους δίσκους να βάλεις κάποιο άλλο ψάρι, τότε ενδεχομένως για να μην κάνεις μεγάλες αλλαγές στο ενυδρείο σου αργότερα, να βάλεις κάποιο ψάρι που έχει παρόμοιες ανάγκες σε aquascape και συνθήκες νερού με τους δίσκους.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01544 seconds with 11 queries