Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #3  
Παλιά 10-04-07, 18:50
Το avatar του χρήστη garfield
garfield Ο χρήστης garfield δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 15-02-2007
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 69
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην garfield
Προεπιλογή

Λοιπόν, ήρθε ένας φίλος στο σπίτι και ακούστε τι έκανε. Λοιπόν, μου πήρε το ψάρι το αρρωστούλι με το κόκκινο σαν σπυρί στο στόμα και το έβαλε σε μια λεκάνη με 3 γρ αλάτι μαγειρικό και 1000 ml νερό. Το ανακάτεψε καλά και τώρα έχουμε το ψάρι εκεί μέσα ένα 10λεπτο. Είπε να το αφήνω εκεί μέσα ένα 20λεπτο για τρεις μέρες και θα γίνει καλά. Ισχύει; Να βγάλω το ψάρι;;; Επίσης μου έβγαλε από το ενυδρείο ένα φυτό που είχα πάρει από το κουίκο μέγκα στη Θεσ.νικη που είναι από πλαστικό αλλά μέσα στο νερό γίνεται κάπως γλοιώδες (σταθερό πλαστικό) και κινείται αν το χτυπάει το φίλτρο σαν ανεμώνα...ε΄΄ιχε ένα μαύρο σημάδι και μου πε να το βγάλω μήπως μολύνει το νερό. Επίσης μου εβγαλε 2 μικρά γυάλινα διακοσμητικά μπαλάκια με υγρό που είχα, μήπως σπάσουν και τρέξει το υγρό. Το ψάρι τι να κάνω, να το βγάλω;;;Το φίλτρο που έχω΄είναι Powerclean 250. Κάνει για ενυδρεία 25-120 λίτρα. το έχω στο πιο χαμηλό και βγαίνει το φίλτρο πανω πάνω και κάνει μπουρμπουλήθρες. Τι να κάνω με το ψάρι..Χάρηκα Μαρία (φίλη!!! )

το έβγαλα το ψάρι. Το άφησα 20λεπτά και το έβγαλα και το ξαναέβαλα στο ενυδρείο μαζί με τον φίλο του. Πόσο τα ταίζω;; Εγώ ρίχνω 4 φύλλα...είναι πολλά για 2 χρυσόψαρα; sera gold είναι η τροφή

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη garfield : 10-04-07 στις 18:50 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01406 seconds with 11 queries