Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #3  
Παλιά 28-10-17, 18:54
Μπάμπης Ο χρήστης Μπάμπης δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 23-02-2017
Περιοχή: Μυτιληνη
Μηνύματα: 576
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stanisalus18 Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπερα Μπαμπη.

Μερικες φωτογραφιες θα βοηθουσανε για την εκτιμηση της καταστασης του ενυδρειου.

Για βαση αν πιανουν τα χερια σου φτιαχνεις ευκολα και φτηνα μια DIY με ξυλο. Θα μπει στο σαλονι; Παιζει ρολο η εμφανιση του;

Για Αφρικη εγω θα σου προτεινα τα ψαρια της λιμνης Tanganyika. Εχουν χαρακτηρα.

Τωρα για τον φωτισμο παιζει ρολο αν θα βαλεις φυτα ή οχι. Αν οχι, τοτε δεν θα θελεις κατι δυνατο. Υπαρχει καπακι; Θα ειναι ανοιχτο απο πανω;

Για τη φιλτρανση του ενυδρειου μπορεις να φτιαξεις, με ενα τζαμακι και με μερικα μικρα στη μια ακρη του ενυδρειου ή στη πλατη, ενα εσωτερικο sump. Για πες ομως πρωτα για που το προοριζεις.

Καλη αρχη και με αυτο

Μετά από μια καλύτερη ματιά που έριξα μάλλον η ζημιά περιορίζεται στην μια μεγάλη πλευρά η οποία όμως είναι τελείως άχρηστη. Πιθανών η γωνία που με το χέρι πιάνω και είναι τσακισμένη να είναι η άκρη της ίδιας πλευράς οπότε να τη γλυτώσω από το θέμα πάτου.
Φωτογραφίες και καλύτερη εκτίμηση όταν θα έχω δεύτερο άτομο να με βοηθήσει να το βάλουμε με ασφάλεια στην άλλη πλευρά του ώστε να φανεί ο πάτος


Το ενυδρείο σαν αρχη θα μπεί στο γραφείο μου στην σοφιτα και η βαση θα γινει μονο ο σκελετος και η επιφανεια στην οποια θα πατησει η γυαλα.
Αργοτερα θα ντυθει και γυρω γυρω αλλά αυτο μελοντικα (Στη φαση του ντυσηματος πιθανον να φωναξω μαραγκο) γιατι σκοπευω μελλοντικα να μπει αυτο στο σαλονι και να ανεβουν τα γκαπι στο γραφειο μου (και τα δυο δεν χωρανε στο σπιτι

Δεν σκοπευω να βαλω φυτα

Καπακι δεν εχει. Αν δεν ειναι απαραιτητο δεν θα βαλω. Αν ομως χρειαζεται τοτε σκοπευω να παρω 3 κομματια πλεξι γκλας και να τα πατησω σε πατουρα που εχει στην επανω πλευρα

Αληθεια ξεχασα να ρωτησω: το τζαμι ειναι 8αρι θελει να κανω περιμετρικα κοντρες;
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01546 seconds with 11 queries