Θέμα: iwagumi
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1  
Παλιά 04-09-13, 23:00
Το avatar του χρήστη nicpapa
nicpapa Ο χρήστης nicpapa δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 12-04-2009
Περιοχή: Ρόδος
Μηνύματα: 2.212
Προεπιλογή iwagumi

Το ενυδρείο ,τρέχει 2 χρόνια +, είναι περίπου 100 λίτρα, και έχει κάτοικους platy , και γαρίδες...
Είναι στενό και κοντό και είναι μέσα σε τοίχο , κρυμμένο... 100-30-30 ..

Έπρεπε να αλλάξω οπωσδήποτε το υπόστρωμα γιατί είχε διαλυθεί , είχα βάλει χαλίκι- flourite και το ρημαδιασμένο το soil του oliver knott , μετά από 2 χρόνια , τι σκούπες βυθού εκανα , το soli έχει γίνει σκόνη και με το παραμικρό αιωρείται στο νερό, με αποτέλεσμα να μπουκώνει μες την εβδομάδα το φίλτρο... και να αιωρούνται συνέχεια σωματίδια..

Οπότε πήρα την απόφαση , και επειδή δεν θέλω να κλαδεύω και σε αυτό με τις ώρες είπα να δοκιμάσω την τύχη μου με το iwagumi , μίας και είχα μαζέψει πέτρες από το βουνό πριν κάτι χρόνια και τις είχα να κάθονται.

Υπόστρωμα έχω στην άκρη μαύρο φλουριτη , 2 σακουλάκια, και θα βαλω και χαλίκι χαλαζιακό.

Το νερό του δικτύου , είναι σκληρό , όποτε από φυτά, glostostigma , tenelus .marsilea , Hydrocotyle,pogostem helferi, starogyne repens , αυτά τα είχα δοκιμάσει σε σκληρό νερό παλαιότερα , πισω σκεφτομαι γιa eleocharis accicularis , δεν το έχω δοκιμάσει σε σκληρό νερό θα δούμε... :P

Είχα φτιάξει ένα προσχέδιο περίπου για ένα φίλο και θα πάω με αυτό ...
Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  post-47325-0-98549600-1375223337.jpg
Εμφανίσεις:  856
Μέγεθος:  32,0 KB  
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,02729 seconds with 12 queries