Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #2  
Παλιά 24-08-03, 21:23
tasos Ο χρήστης tasos δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 29-03-2003
Περιοχή: Ανοιξη Αττικης
Μηνύματα: 605
Προεπιλογή

Γειά σου Μιχάλη .Καλωσ'ηρθες στο χόμπυ .Δώσε μας τι διαστάσεις του ενυδρείου σου για να σου πούμε πιο σίγουρα για το φυτό που θα βάλεις μέσα-και μην νομίζεις οτι το ενυδρείο είναι μικρό για μίνι planted .Θα πρέπει να το έχεις κοντά σε παράθυρο όμως!Από corydoras όμως μόνο το aeneus και αυτό οριακά για θερμοκρασία δωματίου!(και ο betta σου θα έχει πρόβλημα κάτω από τους 18 βαθμούς από την εμπειρία μου).Τα ''συννεφάκια''Tanichtys albonubes είναι αρκετά γρήγορα και κατάλληλα για πιο χαμηλές θερμοκρασίες(2-3 το πολύ πάντως-δεν είσαι για παραπάνω )
Φίλτρο μάλλον σφουγγάρι και αεραντλία(για να μην κάνει ανατάραξη του νερου-αν δεν κατάλαβες για τι ακριβώς μιλάω πες μου).
Φαγητό πολύ λίγο,1-2 φορές την ημέρα.πάρε του και λίγα κόκκινα σκουλήκια-θα του αρέσουν σαρκοφάγο είναι!
Πάρε κάποιο τέστ αμμωνιας και έλεγχε κάθε βδομάδα- όσο για αλλαγές νερου θα εξαρτηθούν απο τον αριθμό των ψαριών και των φυτών.δυό φορές την εβδομάδα το μισό νερό για να μην έχεις πρόβλημα και με την άλγη,είναι καλά κατα τη γνώμη μου!
Σιγουρα υπάρχουν και άλλα μοντέλα από αυτό που περιέγραψα και θα λειτουργούν εξίσου καλά!Φαντασία και οξυδέρκεια χρειάζεται!Καλή τύχη .
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01366 seconds with 11 queries