Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #10  
Παλιά 10-02-06, 13:04
Το avatar του χρήστη passenger
passenger Ο χρήστης passenger δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 25-11-2005
Περιοχή: Κύπρος
Μηνύματα: 42
Προεπιλογή

Επειδή προσανατολίζομαι προς τον ίδιο συνδυασμό ψαριών για το νέο μου ενυδρείο (200 λίτρα καθαρά), καλύτερα να μην ανοίξω καινούργιο θέμα. Απλά θέλω να ρωτήσω αν χωράει και το μικρό μου (προς το παρών μικρό) Nimbochromis polystigma το οποίο δυστυχώς αγόρασα στα πρώτα μου βήματα χωρίς να ξέρω περί τίνος πρόκειται. Το έχω εδώ και ένα εξάμηνο και είναι γύρο στα 6 με 7 εκατοστά και μέχρι στιγμής είναι στο παλιό μου ενυδρείο 100 λίτρων μαζί με άλλα 4 Pseudotropheus socolofi και 2 υβρίδια παπαγαλόψαρα της ίδιας ηλικίας που αγοράστηκαν μαζί. Τώρα με το νέο ενυδρείο θα συμμαζέψω τα πράγματα λίγο και θα αφήσω τα παπαγαλόψαρα μόνα τους στο 100στάρι (ας είναι καλά η γυναίκα μου που τα λατρεύει) και τα υπόλοιπα μαζί με 3 labidochromis caeruleus και 3 cynotilapia mbamba να πάνε στο 200άρι. Το λυπάμαι να το δώσω αλλά προκειμένου να υποφέρει... ίσως αν το κρατήσω μέχρι να μεγαλώσει και ποιός ξέρει, ίσως το επόμενο ενυδρείο να είναι στα μέτρα του. Από καυγάδες όμως δεν θα έχω πρόβλημα; Στο παλιό ενυδρείο πάντος είναι αρνάκι.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01861 seconds with 11 queries