Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #24  
Παλιά 30-10-13, 01:06
Το avatar του χρήστη sarpijk
sarpijk Ο χρήστης sarpijk δεν είναι συνδεδεμένος
Μποστανάς
 
Εγγραφή: 15-01-2007
Περιοχή: Βέροια
Μηνύματα: 3.833
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Ellanor Εμφάνιση μηνυμάτων
λοιπόν έχουμε νέα, τα νέον επιστραφήκαν στο πετ σοπ τελικά προς τιμή του τα δέχτηκε πίσω (και αν "επιζήσουν" της περιόδου καραντίνας θα μου τα αλλάξει σε γκαπυ)

του πήγα δήγμα από το νερό και έβαλε γαλβανόμετρο (?) και μου λέει οτι έχω πολύ μαλακό νερό και είναι ιδανικό για νέον (800 κάτι, δεν έχω ιδεα τι) και για να μου δείξει βάζει το μηχάνημα στα δικά του και δείχνει 2200 μου είπε να ρίξω αλάτι χωρίς αμμωνία (αν δεν κάνω λάθος) 96 γρ για τια 96 λίτρα για να ανεβάσω την σκληρότητα μου των ευχαρίστησα και έφυγα

είπα να κάνω μια βόλτα για να δω και τα άλλα πετ σοπ γύρο γύρο στο ένα από αυτά η κοπέλα ευγενέστατη μου έκανε τεστ αμμωνίας που βγήκε 0 και στα νιτρώδη άλατα ανάμεσα στο 1 ανοιχτό γαλάζιο και δεύτερο γαλάζιο μου είπε να περάσω ξανά σε κάνα διήμερο για να ξανακάνει....

τώρα πως εγώ με νερό βρύσης έχω τέτοια σκληρότητα? η απάντηση του πρώτου είναι οτι πολλά σπίτια στην Θεσσαλονίκη περνούν νερό απο τον λουδια.... ισχύει η κατι πάει λάθος στο μηχανηματάκι του ή το ενυδρείο? και αυτό για το αλάτι που λέει να το κάνω?
BORKED
__________________
Στέφανος
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01447 seconds with 11 queries