Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1  
Παλιά 12-03-16, 20:06
Το avatar του χρήστη Κωστας Malawi
Κωστας Malawi Ο χρήστης Κωστας Malawi δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 29-05-2013
Περιοχή: Αιγαλεω
Μηνύματα: 2.043
Προεπιλογή κατασκευη ξυλινου ενυδρειου 3 μετρων.

και ετσι ξεκιναει ενα ονειρο που ειχα απο καιρο
σημερα εγινε η παραλαβη των ξυλων για τη βαση.

τα ξυλα ειναι καδρονια ελατου 4.5χ7cm μηκους 3 μετρων.συνολικα πηρα 24 μετρα και αφου τελειωσω το σκελετο θα βαλω πανω-κατω κοντρα πλακε οπως και ρεγουλατορους για να αλφαδιαστει η βαση.

το εργο δυστυχως θα κρατησει αρκετο καιρο(συγνωμη για τους ανυπομονους) καθως ειμαι βαρια εργαζομενο παληκαρι και ο χρονος ειναι λιγος..

αυτη τη στιγμη δεν μπορω να ξεκινησω γιατι απουσιαζουν τα υλικα που χρειαζομαι οποτε η πρωτες εργασιες θα ξεκινησουν απο τριτη λογικα..


ο τροπος κατασκευης του ενυδρειου θα γινει με γνωμονα την αντοχη στο χρονο αρα οι οποιες ιδεες υπαρχουν ως στιγμης μπορουν ανα πασα στιγμη να αλλαξουν..οπως πχ ο τροπος στεγανωσης που ειναι και ο βασικοτερος!!


για το τελος αυτου του μηνυματος θελω να ευχαριστησω πρωτα τον πολυ καλο μας φιλο Τακη που δεχτηκε με χαρα να μιλαμε πολλες ωρες στο τηλεφωνο και απο κοντα ωστε να μου φυγει ο φοβος μιας τετοιας κατασκευης για πρωτη μου φορα!!Τακη εισαι Μαστορας!!!

επισης ευχαριστω εκ των προτερων ολα τα παιδια που ηδη πριν ξεκινησω προσφερθηκαν να βοηθησουν!!με σκλαβωνουν!!!

τελευταιο και καλυτερο θα ειναι το ευχαριστω στο φορουμ μας GAB το οποιο οχι μονο με ανεχεται αλλα μου δινει τη δυνατοτητα να ειμαι μελος μιας οικογενειας και να δεχομαι βοηθεια απο παντου οπως επισης και να δινω...και σαν να μην εφταναν ολα αυτα με τιμησαν με εναν τιτλο που με εκφραζει απολυτα!!!

συγνωμη για τη μακρηγορια αλλα ενιωθα την αναγκη να σας ευχαριστησω ολους!!ευχομαι να απολαυσετε τη συνεχεια οπως θα την απολαυσω κι εγω
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01793 seconds with 11 queries