Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #21  
Παλιά 22-03-09, 15:59
Το avatar του χρήστη sifnos
sifnos Ο χρήστης sifnos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 18-11-2008
Περιοχή: Νεάπολη(Νίκαια)
Μηνύματα: 1.223
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από halvas69 Εμφάνιση μηνυμάτων
Βρε Billy, γιατί το πήρες έτσι το ζήτημα μου κάνει εντύπωση.
Δεν είπε πουθενά για μπουκάλες ο Lsourtzo, μάλλον έβγαλες λάθος συμπέρασμα από την φράση :


Βλέπεις μπορεί να είναι νόμιμο στην Ελλάδα να ψαρεύεις αλλά να μαζέψεις κάτι για να το βάλεις στο ενυδρείο σου είναι παράνομο.
Όπως τα κοράλλια, όστρακα κλπ που απαγορεύεται δια ροπάλου εκτός αν έχεις την σχετική άδεια.
Όσο για τα 15 μέτρα,λέει ότι δεν έχει νόημα να πάρεις κάτι από μεγάλο βάθος γιατί δεν μπορείς να προσομοιώσεις τις συνθήκες (πίεση κλπ)

ΥΓ και κάτι άσχετο-σχετικό,όντως δεν θες μπουκάλα να πας στα 15 να βγάλεις κάτι, αρκεί αν μπορείς.
Ο πλάτσα-πλούτσα ψαροντουφεκάς επιφανείας δεν μπορεί, αλλά κάποιος που ξέρει και κάνει 2-3 πράγματα με ελεύθερη κατάδυση το κάνει εύκολα.
Και στο λέω εγώ που είμαι τέτοιο "είδος", βέβαια με τα 135 κιλά μου μάλλον στους θαλάσσιους ελέφαντες κατατάσσομαι και όχι στους freedivers. χα,χα,χα
αυτο λεω κι εγω ρε.οτι για τετοια βαθη θελεις μπουκαλα!τιποτα αλλο!και οτι δεν ειναι σωστο.κι εγω αχινο και βραχο απο τη σιφνο θα βαλω αφου ειχα πει και στον αλεξανδρο να φερω...για την καταδυση με μπουκαλα ελεγα παιδες.αφου το γραφω στο πρωτο μου ποστ
"ειναι αισχρο και επικυνδινο"η καταδυση ρε παιδες νομιζα οτι το ελεγα καθαρα
__________________
Βασίλης


Ομορφιες απο τη Σιφνο
η συζήτηση συνεχίζεται και αφού κλείσει ο υπολογιστής, είμαστεεδώ
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01449 seconds with 11 queries