Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #12  
Παλιά 27-11-09, 12:20
Το avatar του χρήστη ΣΩΤΗΡΗΣ ΙΑΚΩΒΙΔΗΣ
ΣΩΤΗΡΗΣ ΙΑΚΩΒΙΔΗΣ Ο χρήστης ΣΩΤΗΡΗΣ ΙΑΚΩΒΙΔΗΣ δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 03-11-2009
Περιοχή: ΣΕΡΒΙΑ ΚΟΖΑΝΗΣ
Μηνύματα: 19
Προεπιλογή

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. Ήδη αγόρασα δύο ξύλα mangrowy
(M - Aquael) και θα τις αντικαταστήσω άμεσα αν και δεν πρόλαβα να κάνω τεστ στις πέτρες αλλα μάλλον θα δίξει πιο όμορφα. Τα ξύλα τα έχω βάλει σε έναν κουβά με νερό (κρύο -βρύσης) για να βγάλουν την κιτρινίλα αλλά δεν βλέπω σοβαρά πράγματα. Μήπως θέλει μόνο βραστό νερό; Πόσο καιρό πρέπει να παραμείνουν στο νερό; Τα ξύλα να τα τοποθετήσω στις θέσεις που έχω τις πέτρες (φυσικά είναι και ο μόνος κενός χώρος) Θα ήθελα τις πολύτιμες παρατηρήσεις των εμπειρότερων (και όποιων άλλων) όσων αφορούν τις θέσεις των φυτών για ένα πλήρως φυτεμένο. Προτάσεις φυτών (σχετικά έκολων) για το μπροστινό κενό του ενυδρείου. Μήπως τα φυτά είναι πολλά διαφορετικά είδη και γίνεται μπάχαλο ; Απόψεις περί φωτισμού και ότι άλλο ευπρόσδεκτο.
Υ.Γ. Χθές τοποθέτησα και εξωτερικό φίλτρο eheim 2224 (ευχαριστώ πολύ lmaikl) αλλα έχω αφήσει και το εσωτερικό γιατί έχω συνδεμένο στην εξοδό του το διοξείδιο.Να το αφήσω ως έχει; Να βγάλω το κάδο του φίλτρου και να αφήσω μόνο την κεφαλή ώστε να το κρύψω και χαμηλότερα; Να βάλω κάποιο εσωτερικό φίλτρο μικρότερο (το υπαρχον είναι 1000λ/ω) ;
__________________
sotos
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01435 seconds with 11 queries