Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #9  
Παλιά 30-09-05, 09:45
Το avatar του χρήστη klaz
klaz Ο χρήστης klaz δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 13-09-2005
Περιοχή: εις την συμπρωτευουσαν....
Μηνύματα: 3.900
Smile

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από mikenuke
Aφου ειδα και αποειδα, και χαϊρι δεν εγινε.Αποφασισα να απομονωσω το ζευγος σε ενα αποκλειστικα δικο τους ενυδρειο.
Η μεγαλη αφορμη ηταν μια μετακινηση του ενυδρειου λογω βαψιματων οποτε αδειασε το ενυδρειο και μπορεσα με μεγαλη δυσκολια , και παλι, να πιασω τα ψαρια.
Τα τοποθετησα στο νεο ενυδρειο που εκανα προσφατα με διαστασεις 70Χ40Χ50=140 λιτρα μαζι με 3 ριζες απο μοπανι και χωρις υποστρωμα.Το νερο εγινε κατακοκκινο!
Υστερα απο λιγες μερες εγκλιματισμου τα ψαρια αρχισανε να φλερταρουνε και να κα8αριζουνε.
Οποτε την προηγουμενη βδομαδα γεννησανε τα αυγουλακια τους!
4 μερες χρειαστηκανε για να σκασουνε τα αυγα και 4-5 μερες για να αρχισουνε να κολυμπανε ελευθερα τα νεογνα.
Τα ψαρακια ειναι περιπου 10 ημερων σημερα και συνεχιζουνε να ειναι σε αψογη κατασταση.Πρεπει να ειναι καμια 150 ατομα!
Τα ταϊζω με τροφη για μωρα, την Βaby Star II, που ειναι πολυ καλο υποκατασταστο αρτεμιας,2 φορες την ημερα.
και αλλαγες νερου 2 φορες την εβδομαδα.

δειτε 2 χθεσινες φωτογραφιες, και αναμεινατε για περισσοτερο φωτογραφικο υλικο στο περιοδικο του συλλογου!
αψογα!!!!! να σου ζησουνε,και μην ξεχνας τους συντοπιτες σου.....!!!! αληθεια σαν ρατσα ειναι επιθετικα?? δηλ μαζι με σμηνοψαρα,σκαλαρια,ρουμπι κλοουν,κριμπενσις(που θελω να βαλω) ταιριαζουν...??αν ναι κρατα μου κανενα.....και παλι να σου ζησουν......αν θυμαμαι ο πρυτανης κατι μου ειπε να βρεθουμε σπιτι του για καφε...για κανονισε το..να γνωριστουμε επειτελους γιατι εχω πολλα να μαθω ακομα!!!!
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01714 seconds with 11 queries