Θέμα: Μετρήσεις
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #15  
Παλιά 30-01-08, 10:24
Το avatar του χρήστη KOKOBAS
KOKOBAS Ο χρήστης KOKOBAS δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 23-04-2007
Περιοχή: αθηνα
Μηνύματα: 264
Προεπιλογή

Τα ονόματα των φυτών δε τα ξέρω καθόλου και είναι λίγο δύσκολο να τα βρώ. Μπορώ όμως να δώσω μια αναλυτική περιγραφή και να βοηθήσετε.
1. Στο πίσω μέρος έχω ένα που μοιάζει με θαλασσινό φύκι στο σχήμα. Το χρώμα του είναι πράσινο και έχει πραγματικά γρήγορη ανάπτυξη. Αυτό με το φωτισμό που έιχα παλιά(1 Τ και χωρις καμιά άλλη προσπάθεια είχε κρατηθεί μια χαρά και τώρα συνεχίσει να υπάρχει.
2. Επίσης ένα φυτό που είχα από παλιά και μου έχει κρατήσει με μια Τ8. Είναι πιο μικρό από το άλλο, έχει πιο αργή ανάπτυξη και έχει λεπτά κλοναράκια, πάνω στα οποία βρίσκονται μικρά μικρά φυλλαράκια που είναι κάτι μεταξύ τρυφιλιού και στρογγυλου φύλου.
3. Το τρίτο απλά επιβιώνει. Το είχα στο μπροστινό μέρος και δεν έπεφτε πολύ φως πάνω του. Είναι χαμηλό και έχει πλατιά φύλλα. Δεν είναι Ανούμπια, αλλά δε θυμάμαι και τι είναι. Μοιάζει λίγο με μια μικρή γιούκα.
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από PascM Εμφάνιση μηνυμάτων
Αρχικά για λίπανση είναι νωρίς!
Για Co2 δες εδώ : http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=9723

Πες μας όμως τι φυτά έχεις!!!
Σκέφτομαι μήπως θα ήταν καλύτερα να αγοράσω κάποια έτοιμη λύση για co2. Αυτό επειδή από ότι μου είπαν μια τέτοια λύση θα κοστίσει γύρω στ;α 20€ και το ενυδρείο είναι στο σαλόνι, οπότε και το αποτέλεσμα θα πρέπει να είναι ωραίο οπτικά. Αν πήγαινα σε κάποια έτοιμη λύση υπάρχει καμιά πρόταση. Θα πάω κάποια στιγμή μόλις βρω χρόνο για αγορές, να πάω μια και καλή.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη KOKOBAS : 30-01-08 στις 10:24 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01451 seconds with 11 queries