Θέμα: αλατα
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #12  
Παλιά 23-01-14, 15:23
Το avatar του χρήστη Τάκης
Τάκης Ο χρήστης Τάκης δεν είναι συνδεδεμένος
Bob ο Μάστορας
 
Εγγραφή: 28-12-2012
Περιοχή: ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ
Μηνύματα: 14.715
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Diskus fan Εμφάνιση μηνυμάτων
Βλέπεις ότι υπάρχουν στο forum άτομα σαν τον "χορτοφάγο" (σκέψου πόσοι άλλοι ΔΕΝ γράφουν)... και προτείνεις κάτι τέτοιο;
Αν κάψει κάποιος τα χέρια του.... πόσο δε μάλλον τα μάτια του... το σκέφτηκες;
Υπάρχουν λύσεις πολύ πιο ασφαλείς που γράφτηκαν πιο πάνω... το ότι ακολούθησες έναν ΜΗ συνήθη (για να ΜΗΝ γράψω... ΜΗ αποδεκτό και φανώ υπερβολικός) τρόπο... τουλάχιστον ΜΗΝ τον δημοσιοποιείς και προκληθεί ζημιά σε άλλον.-
Φίλε μου θα διαφωνήσω μαζί σου γιατί ήδη για άλλα θέματα αναφέρουμε πολύ πιο επικίνδυνους τρόπους για κάποιες εργασίες, όπως το να βάζουμε καθαρή αμμωνία για στρώσιμο, ή να χρησιμοποιούμαι χλωροφόρμιο για να κολλάμε πλεξιγκλάς, πιστεύω να γνωρίζεις τι σημαίνει καθαρή αμμωνία και έχει αναφερθεί αρκετές φορές σε αυτό το φόρουμ αλλά και σε άλλα. Δεν νομίζω λοιπόν πως είναι θέμα αν θα χρησιμοποιήσεις επικίνδυνα υλικά αλλά πως θα τα χρησιμοποιήσεις. Και συζητάμε για ένα υλικό που υπάρχει στη καθημερινότητά μας περισσότερο από κάποια άλλα που αναφέρονται σε αυτού του είδους τα φόρουμ, aquaforte πιθανών υπάρχει στα περισσότερα σπίτια, καθαρή αμμωνία σε κανένα και όμως την αναφέρουμε τακτικά, όπως επίσης αναφέρεται τακτικότατα και η χλωρίνη. Το αν είναι αποδεκτό ή όχι είναι καθαρά υποκειμενικό και στην ευχέρεια του καθενός να το χρησιμοποιήσει ή όχι γνωρίζοντας τους κινδύνους που μπορεί να υπάρχουν και να πράξει ανάλογα. Επίσης πιστεύω πως αυτά που αναφέρουμε όλοι εδώ υπόκεινται σε κάποιο έλεγχο (και ΠΟΛΥ καλά κάνουν) και αν νομίζουν οι υπεύθυνοι πως αυτό που πρότεινα είναι απαράδεκτο ή λάθος ή επικίνδυνο ή εκτός κανόνων του φόρουμ παρακαλώ να με ενημερώσουν και να διαγραφεί η αναφορά μου
__________________
Δεν απαντώ σε πμ για ενυδρειακά θέματα
Φυλλάδιο GAB - Χρυσόψαρα Φυλλάδιο GAB - Μονομάχοι
Τα ενυδρεία μου


Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01594 seconds with 11 queries