Θέμα: Dashmod's 125lt
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #2  
Παλιά 02-01-17, 23:36
Το avatar του χρήστη Lth1
Lth1 Ο χρήστης Lth1 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 15-01-2015
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 2.325
Προεπιλογή

Αρχικα να σου πω εδω καλως ηρθες στο φορουμ και εν συνεχεια στα χρυσοψαρα...
Επειτα να σου πω οτι διαλεξες τα μεγαλα ψαρακια του ειδους...εχουν ατου παρα πολλα ομολογω,αλλα και κατα..
Παμε τωρα στα περι ενυδρειου...
Ειναι μικρο...τα συγκεκριμενα θελουν 70 λιτρα ανα ψαρι και 1.5 μετρο μηκος ενυδρειο
Οι συγκατικοι οσον αφορα τα σαλιγκαρια ειναι οι καλυτερη επιλογη..για τις γαριδες δεν ξερω πολλα
Οι βαλισνεριες θα γινουν φαγητο αργα η γρηγορα...
Καλα τα υποστρωμα αλλα και με μια χαλαζιακη αμμο λεπτη κοκκομετριας εκανες πολυ καλη δουλεια..και αυτα ομως καλα ειναι ετσι οπως το βλεπω...αν μπορουν να βοσκουν τοτε ειναι μια χαρα..
Για φωτισμο εισαι μια χαρα σε θεμα βαττ μιας και εχεις και ευκολα φυτα απλα χαμηλωσε την φωτοπεριοδο δεν χρειαζεται τοσες πολλες ωρες για αυτα τα φυτα..
Θερμαντηρα δεν χρειαζεται να λειτουργεις μιας και ειναι κρυου νερου τα ψαρια..θα εχουν την θερμοκρασια του δωμαριου..
Για ψυξη λες οχι ακομα οποτε δεν μπορω να πω κατι.
Με τοσα ψαρια κανε πιο συχνες αλλαγες και κοιτα τα νιτρικα σου να ειναι πιο χαμηλα μεταξυ 20 και κατω,20 το μαξ δηλ την ημερα της αλλαγης..
Στις αλλαγες καλα κανεις και βαζεις αντιχλωριο..
Οσο για την φιλτρανση δεν ειμαι σε Η/Υ για να δω λεπτομέριες θα σου πουνε οι υπόλοιποι σιγουρα ομως...
Ετσι οπως το βλεπω βεβαια εμενα μου αρεσει απλα καλο θα ηταν το ενυδρειο αυτο καποια στιγμη μελλοντικα να το αλλαξεις αν και εφοσον μπορεις..
Εχεις κανει μια παραα πολυ καλη προσπαθεια
Επισης με τι μετρας??τι τεστ??υγρα η στικς??



Στάλθηκε από το ALE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
__________________

---------------------
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01769 seconds with 11 queries