Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #13  
Παλιά 03-09-10, 22:54
Το avatar του χρήστη pavlos15
pavlos15 Ο χρήστης pavlos15 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 11-12-2009
Περιοχή: Νίκαια
Μηνύματα: 272
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Υδωρ Εμφάνιση μηνυμάτων
Στο μυαλο μου τα εχω χωρισει σε 3 κατηγοριες: α)οξινου νερου(αμαζονιος) β)σκληρου νερου(malawi tanganyika)

Αυτες οι κατηγοριες ειναι κιχλιδες..οι οποιες θελουυν πολλα λιτρα, πολλες πετρες και καλα στηριγμενες και και...ΟΧΙ πολλα φυτα καθοτι φυτοφαγα..αντε καμια ανουβια και βελισνερια και κανενα microsorum pteropus αρα θα χρειαστεις και αεροαντλια..
Με λιγα λογια το κοστος και ο κοπος για το στησιμο..να μην αναφερω την αγορα αμμου.πετρας και των ψαριων..αρκετα ακριβα ψαρια...
σου ανεβαζουν αρκετα το κοστος..

Με τα ζωοτοκα φυτευεις..με ενα γλαστρακι πχ κρυπτοκορινας μπορεις να βγαλεις και 2,3 φυτα αφου ειναι τυπου βολβου..
Τα δε ωαρια ειναι φτηνα..πψ 2 ευρω τα γκαπυ και δεν θα βαλεις κα ιτοσα πολλα στην αρχη αφου θα γεννησουν αρα θαχεις δωρεαν και δικης σου παραγωγης..
Εννπειται πρωτα στρωσιμο και φυτεμα απο την αρχη..



Οι κΟι κιχλίδες σκάβουν πολύ, τρώνε πολύ και παράγουν πολλά περιττώματα. Επιπλέον, ένα ενυδρείο για κιχλίδες Malawi δεν μπορεί να έχει πολλά φυτά. Αυτό σημαίνει ότι όλα τα απόβλητα θα πρέπει να απομακρυνθούν μέσω του φίλτρου γιΆ αυτό και επιβάλλεται να ελέγχετε τακτικά τη σωστή λειτουργία του. ιχλίδες σκάβουν πολύ, τρώνε πολύ και παράγουν πολλά περιττώματα. Επιπλέον, ένα ενυδρείο για κιχλίδες Malawi δεν μπορεί να έχει πολλά φυτά. Αυτό σημαίνει ότι όλα τα απόβλητα θα πρέπει να απομακρυνθούν μέσω του φίλτρου γιΆ αυτό και επιβάλλεται να ελέγχετε τακτικά τη σωστή λειτουργία του.
Καταλαβα.. Απλα επειδη ως τωρα ασχολιομουν με κιχλιδες εχω τα περισσοτερα απ αυτα που αναφερεις ! Παρ ολα αυτα θα ηθελα πολυ ενα κοπαδακι ξιφοφορων.. Μπορω να βαλω? Αν ναι,ποσα και μπορω να τα συνδιασω με αλλα ψαρια??
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01675 seconds with 11 queries