Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #12  
Παλιά 27-12-17, 12:26
revolution1925 Ο χρήστης revolution1925 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 11-04-2010
Περιοχή: aridaia
Μηνύματα: 371
Προεπιλογή

Καλημέρα χρόνια πολλά και υγεία σε όλο τον κόσμο!

Όλα πάνε καλά. Όλα τα κοράλλια δείχνουν να είναι ευτυχισμένα και να ξαναβρισκουν τους ρυθμούς τους!
Καποιοι ζοανθοι που για πολύ καιρό δεν άνοιγαν καθόλου στο παλιό τώρα σιγά σιγά ανοίγουν και αποκτούν το χρώμα που χάσανε.

Στο παλιό δεν είχα βάλει την αναπλήρωση και αναπληρωνα χερατα. Και λόγο του ότι ήταν λίγα τα λίτρα άλλαζε η αλατοτητα εύκολα. Πιστεύω ότι αυτός ήταν και ο λόγος που δεν πήγαιναν καλά οι ζοανθοι.
Επίσης άρχισα την χορήγηση αμινοξέων που και αυτά πιστεύω βοήθησαν. Σιγά σιγά ανεβάζω και ενταση στο φωτιστικό!

Τώρα όλα αυτά στρωσανε. Προσθεσα και ένα καβούρι mythrax για την bubble algea και ηδη βλέπω διαφορά 4 μέρες που το έχω μεσα.

Περιμένω και κάποιες παραλαβές από ανεμώνες μέσα στην βδομάδα και σιγά σιγά αρχίζω και μελετάω τα ψάρια μπας και κάνω κάποια προσθήκη ψαριού ακόμα.

Επίσης περιμένω και μια ακόμα rw4 και μια αντλία επιστροφής jebao.

Σε γενικές γραμμές είμαι πολύ ευχαριστημένος από την πορεία του μέχρι τώρα! Φυσικά θέλει ακόμα κάποια σουλουπωματα αλλά όλα θα γίνουν!

Προς το παρών μου φτάνει που το βλέπει η ανιψιά μου και κάθεται και το κοιτάει με τις ώρες!!
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01425 seconds with 11 queries