Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #15  
Παλιά 16-02-11, 16:03
Το avatar του χρήστη in the pond
in the pond Ο χρήστης in the pond δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 24-05-2007
Περιοχή: ΚΥΠΡΟΣ
Μηνύματα: 3.198
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kouman Εμφάνιση μηνυμάτων
ωραιο το μπάκι αλλα δεν ειναι και το καλυτερο οπτικα σε εναν τετιο χωρο σαν τον δικο μου. πρωτα απ ολα θελω να ομορφινω την αυλη μου , ετσι και αλιως μεσα στην λιμνη θα μπουν λιγα ψαρακια και δεν θα χρειαζετε τοσο μεγαλη βιολολικη υποστηριξη... σκευτικα μεσα στο βαρελι που εχω αριστερα για διακοσμηση να βαλω μεσα ενα βαρελακι 60-80 λιτρων και να εχει εισοδο απο κατω και εξοδο απο επανω προς καταρακτη..... στο φιλτρο μεσα σφουγκαρι και ελαφροπετρα, η αντλια που θα ειναι μεσα στην λιμνη θα εχει ενα προφιλτρο για να μαζευει εκει τα χοντρα.. τα σκευτομαι καλα? ή κανω καπου λαθος?
Δύο-τρια πράγματα μόνο:
1. Η αντλία σου με τα φυλλαράκια του κυπαρισιού θα έχει πολύ δύσκολο έργο έτσι και αλιως.
2. Εννοείται ότι το μπάκι θα μπορούσε να είναι μέρος του καταρράκτη σου χωρίς να φαίνεται κανένα κομάτι του. Αν σου αρέσει όμως η ιδέα του βαρελιού, τότε κάνε το.
3. Σφουγγάρια αν είναι δυνατόν όχι. Υπάρχει ένα είδος ενυδρειακού βαμβακιού πιο χοντροκομμένο που αντέχει πολύ περισσότερο και μπορεί να προσφέρει ανάλογα στη βιολογία, χωρίς να μποκώνει. Και λίγα ψαράκια να' χεις, το μηχανικό φιλτράρισμα θα είναι αρκετά βαρετό εκεί έξω. Μια εξωτερική δεξαμενούλα δεν είναι όπως ένα ενυδρείο.
__________________
Το air diffuser, είναι αεραντλία...

Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01439 seconds with 11 queries