Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #34  
Παλιά 24-02-16, 14:22
Falanen Ο χρήστης Falanen δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 22-02-2016
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 12
Προεπιλογή

Πέρισυ το Μάιο με είχε πιάσει η μανία να βάλω το νούφαρο και άρχισα να ψάχνω πληροφορίες.Εντελώς τυχαία έπεσα σε ενυδρειακά φόρουμ και τελείως κατά τύχη έμαθα ο,τι κακοποιούσα αισχρά τα χρυσόψαράκια μου τα οποία είχα 5 σε 36 λίτρα.Ο Γιάννης τα έσωσε με το να με πάρει από το χεράκι και να με βοηθήσει σε όλα.Εννοείτε πως όταν ψάχναμε ενυδρείο για τα παιδιά τον είχα ζαλίσει με τρελές ιδέες ^^Γι αυτό λέει ο,τι όλο κάτι θέλω να κάνω ^^
Φυσικά με τα χρυσόψαρα εγκατέλειψα τα νούφαρα.Αλλά τώρα που πιάνει η άνοιξη μου ξύπνησε πάλι η όρεξη.
Από σαλιγκαράκια έχω πολύ καλή παραγωγή (έχω χαρίσει κιόλας) γιατί το 36λιτρο το φύτεψα,άφησα και τα σαλιγκαράκια να οργιάσουν,έβαλα και μερικές γαριδούλες οπότε έχω από κεί ικανοποιητική παραγωγή.

Τον ευκάλυπτο θέλει να το ψάξω λίγο γιατί παίζει να είναι τοξικός για τα κουνέλια..και προέχει η ασφάλεια του "συγκάτοικου".Αλλά αν είναι οκ θεώρησε ο,τι τον έχω αγοράσει ήδη ^_^

Πάντως απλά για κουτσομπολιό..στο μπαλκόνι έχω δεί απίστευτα πράγματα.Από γεράκι που γλυκοκοιτούσε τον κουνελάκο μου από τα 10 μέτρα μέχρι και αλογάκια της παναγίας που κάναν φωλιά και έβρισκα μωράκια στις γλάστρες.Έχω και ζευγάρι από σαμιαμίδια που γεννάνε και το χειμώνα έρχονται μέσα στο σπίτι.Το αστείο είναι οτι άνετα χωράει στο μπαλκόνι και ένα κοτετσάκι..και 1-2 κατσικούλες
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01433 seconds with 11 queries