Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #26  
Παλιά 14-06-19, 09:43
Το avatar του χρήστη michalos
michalos Ο χρήστης michalos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 02-10-2016
Περιοχή: ΡΕΘΥΜΝΟ
Μηνύματα: 415
Προεπιλογή

Καλημερα, ενας απολογισμος:
εχασα τα μικρα σαργακια που ειχαν και τα στιγματα, και την καλογριτσα (που δεν ειχε στιγματα αλλα ειχε χασει καπως την ορεξη της τελευταια) και ξαφνικα την ειδα νεκρη χωρις να δειχνει αρρωστη ή να κολυμπαει παραξενα κτλ
Το παραξενο ειναι οτι τα κεφαλοπουλα δεν εχουν καταλαβει τιποτα, ειναι γεματα ορεξη και ενεργεια οπως και πριν και δεν εχω παρατηρησει στιγματα
Στην τελευταια μου εξορμηση για μαζεμα νερου ειχα πιασει ενα ανεμογοβιο που κι αυτος επισης δεν εχει κανενα προβλημα μεχρι τωρα , τρωει κανονικα και φαινεται ενταξει.
Εκανα μια ακομα αλλαγη νερου και σκοπευω και συντομα να κανω μια μεγαλυτερη τωρα, θα παρω ενα δυο μπιτονια ακομα 15αρια ωστε να κανω μεγαλυτερες αλλαγες νερου αφου τις κανω καθε μηνα περιπου, αντι για 40 λιτρα περιπου θα αλλαζω 70 λιτρα περιπου
Επισης εκεινο που ειδα οτι επιβαρυνει παρα πολυ το νερο ειναι οι κατεψυγμενες τροφες, γαριδες , μυδια κτλ, ενω με τις τροφες εμποριου το νερο μενει καθαροτερο, οποτε ταιζω με τροφες εμποριου καθημερινα και μονο δυο φορες την εβδομαδα κοβω κοματακια μιση γαριδα μονο
Για τωρα αναβαλλω το reset και προχωρω οπως ειπα, αν δω οτι θα εχω απωλειες και με αυτα που θα κανω τοτε το reset ειναι μονοδρομος
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01442 seconds with 11 queries