Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1  
Παλιά 22-05-18, 23:16
Το avatar του χρήστη Nicholas_Pachis
Nicholas_Pachis Ο χρήστης Nicholas_Pachis δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 06-01-2016
Περιοχή: Kerkyra, Greece
Μηνύματα: 58
Προεπιλογή Ταισμα ανεμωνης Actinia Equina

Παιδια ταιζω τις ανεμωνες μου 2 φορες την εβδομαδα. Εχω 2 actinia equina τις οποιες ξεκολλησα απο ρηχα νερα. Η μια ειδικα εχει μεγαλωσει αρκετα και εχουν πολυ πιο εντονο κοκκινο χρωμα απο τοτε που τις πηρα (περίπου 2 εβδομαδες τωρα).
Απλα επειδη δεν ειχα γαριδα μικρη τις ταιζα σαλιγκαρια (θαλασσης αυτα π εχουμε στους βραχους) τα οποια εσπαγα το κελυφος και έδινα το σαλιγκαρι. Το κουναω απο πανω τους τό αγγίζουν κολλαει και ξεκινανέ να μουωτο τραβανε και τους το αφηνω. Η μεγαλη τρωει 2 σαλιγκαρια και μετα κλεινει για λιγο και η μικρη τρωει 1. Απλα μετα απο καμποσες ωρες βγαζουν μια μπαλα με κομματια απο το σαλιγκαρι κυριως το "καπακι" που εχουν κ κλεινουν στο κελυφος κ κατι μικροπράγματα, μαλλον οσα δεν χωνευονται δλδ. Γενικως ειναι καλη τρκφη το σαλιγκαρι ή να τις δωσω γαριδουλες;
Απλα εχουν πιο εντονο χρωμα και μεγαλωσαν που πιστευω οτι με αυτη τη διατροφή ειναι υγιεις, παρολο που ατη φυση δεν υπαρχει τροπος να φανε σαλιγκαρι.

Εσείς τι πιστευετε;

Στάλθηκε από το SM-J510FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
-------------------------
Εδω ειναι που τη ταιζω

https://youtu.be/gIYLA522vtE

Στάλθηκε από το SM-J510FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Nicholas_Pachis : 22-05-18 στις 23:16 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01426 seconds with 11 queries