Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #9  
Παλιά 28-05-15, 11:54
Σπίθας Ο χρήστης Σπίθας δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 15-04-2015
Περιοχή: Αγία Παρασκευή
Μηνύματα: 72
Προεπιλογή

Σας ευχαριστώ όλους!
Λοιπόν, το ξύλο δεξιά το έβαλα όρθιο όντως για να κρύψω λίγο το φίλτρο (δεν είναι πολύ κοντά του όμως και δεν εμποδίζει κανένα άνοιγμα). Και κάνει και ένα περασματάκι που φαίνεται ότι τους αρέσει.
Το βυθό στην αρχή τον είχα μονόχρωμο (ανοιχτόχρωμο) αλλά δεν μου άρεσε πολύ... Έτσι ανάμεικτο μου κάνει κάπως πιο φυσικό το αποτέλεσμα.
Για τη φωτοπερίοδο έχω κι εγώ κάποιες αμφιβολίες. Ο χώρος δεν είναι σκοτεινός, αλλά όταν η ταινία led είναι σβηστή δεν φαίνεται τίποτα μέσα στο ενυδρείο. Περισσότερο λοιπόν τη θέλω για να τα χαζεύω... Υπέθεσα ότι, εφόσον είναι μόνο 1 μέτρο και ο φωτισμός είναι χαμηλός, δεν θα τα πειράζει να είναι περισσότερες ώρες. Νομίζω πως ένα ατού της μονής ταινίας είναι ότι γίνεται αρκετή σκιά στο πίσω μέρος, οπότε μπορούν αν θέλουν να ξεκουράζονται ή να κρύβονται καλύτερα. Θα δω, ίσως να μειώσω κάπως τη διάρκεια.
Καταλαβαίνω ότι πιθανότατα κάποια στιγμή θα χρειαστώ εξωτερικό φίλτρο, δεν το γλυτώνω. Όσο όμως δεν τιγκάρω ακόμα με ψάρια και όσο είναι τόσο μικρά, νομίζω ότι έχω περιθώριο.
Ετοιμαστείτε, βλέπω να επανέρχομαι με καινούργια θέματα και απορίες!
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01394 seconds with 11 queries