Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #5  
Παλιά 17-01-13, 15:48
Το avatar του χρήστη kingrim
kingrim Ο χρήστης kingrim δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 08-02-2005
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 3.102
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην kingrim
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kanakss Εμφάνιση μηνυμάτων
χμμ δηλαδη ποσο υψος να δωσω και ποσο μηκος να κοψω? να γινει π.χ 1,7μ/60υψος η χρειαζεται και αλλο υψος?
το ενυδρειο που ηθελα να κανω εγω ηταν 120 60βαθος 60υψος(50νερο)



1) Σκεφτομαι να βαλω ενα μεγαλο εξωτερικο φιλτρο, μου προτεινεις καποιο φιλτρο, που να κανει πολυ καλα την δουλεια του για τετια λιτρα?

[COLOR="rgb(255, 140, 0)"] απο οτι βλεπω δεν θα εισαι παντα παρων οποτε βαλε 2 φιλτρα ωστε αν κολλησει το ενα να μην τα χασεις ολα για να σου πω φιλτρο πρεπει να δουμε λιτρα[/COLOR]

3)Το phcontroller και το συστημα co2 με μπουκαλα ειναι σε λογικες τιμες ?( θα τα βρω και βεβαια στο ιντερνετ)

[COLOR="rgb(255, 140, 0)"] κανα 200ρι used απο αγγελια[/COLOR]

4) Εχω δει 5-6 βιντεο στο youtube που ξεκινουν απο την αρχη ενος ενυδρειου iwugami , και διχνουν πρειν βαλεις το λιπασμα και το υποστρομα ριχνουν 2 η 3 φαρμακα σκονης , αυτα δεν τα χρειαζομαι?( επειδι δεν γνωριζω και τοσο καλα αγγλικα δεν ξερω ποια φαρμακα αναφερονται στα video ) μηπως καταλαβαινεις ποια σου λεω και αν μου χρειαζονται?

[COLOR="rgb(255, 140, 0)"] βαλε 5-6εκ υποστρωμμα seachem floyrite και δεν θες τπρ αλλο [/COLOR]

5)Το μοναδικο προβλημα που υπαρχει ειναι η αλλαγες νερου.. Γνωριζω οτι οσα περισσοτερα λιτρα νερου εχεις μειωνονται και οι αλλαγες νερου, αυτο ισχυει στα φυτεμενα ενυδρεια ? Υπαρχει λυση για τις αλλαγες νερου, π.χ να αλλαζω το νερο μια φορα το μηνα?

[COLOR="rgb(255, 140, 0)"] οχι δεν ισχυει ιδικα αν ριχνεις λιπασματα γιατι οσα περισσεύουν συσσωρεύονται και θα ερθουν οι αλγες υπαρχουν και αυτοματες λυσεις ή ημιαυτοματες εγω εκανα αλλαγη νερου 150λιτρα σε 30λεπτα [/COLOR]

7) μπορεις να μου αναφερεις καποια ευκολα ειδη γρασιδιων ??

[COLOR="rgb(255, 140, 0)"] εχει καιρο που δεν εχω ενυδρειο και τα ονοματα τα ξεχασα αλλα ενας βασικος κανονας ειναι οσο πιο κοντο(τελικο μεγεθος) τοσο πιο ζορικο[/COLOR]



Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01581 seconds with 11 queries