Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #3  
Παλιά 31-10-05, 14:09
Το avatar του χρήστη silveraro
silveraro Ο χρήστης silveraro δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 16-09-2004
Περιοχή: Athena
Μηνύματα: 90
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Pritanis
PVC βιδωτα δεν εχω δει στην οικοδομη που τα χρησιμοποιουμε τα βαζουμε με κολλα..... Φυσικα τα χρησιμοποιουμε για ομβρια και αποχετευσεις και δεν ξερω αν η κολλα θα ειναι βλαβερη για τα ψαρια. Μπορεις να χρησιμοποιησεις τουμποραμα το οποιο παιρνει μουφες και αλλα εξαρτηματα ή καλυτερα ακομα θερμοκολλητικες σωληνες πρασινες που ειναι και οι καλυτερες απο καθε αποψη. Απλα θα χρειαστεις το ειδικο μηχανημα της θερμοκολλησης ή ενα φιλο υδραυλικο που να στο ετοιμασει.....Αν θες πες μου τι ακριβως θελεις να κανεις μηπως σου βρω και πιο καταλληλα υλικα......
Ουσιαστικά το πράγμα έχει ώς εξής. Απο την υπερχείληση φεύγουν δύο σωλήνες οι οποίοι στο κατώτερο μέρος και πρίν απο την είσοδο στο wet/dry θα πρέπει να γίνονται ένας. Ψάχνωντας λοιπόν να βρώ ενα πλαστικό εξάρτημα όπου θα μου έδινε απο δύο ένα δεν κατάφερα να βρώ κάτι. Το μόνο που βρήκα είναι ενα ταφ και δυο γωνίες 90 μοιρών όπου εαν τα κολλήσω όλα αυτά μαζί θα μπορέσω να επιτύχω αυτό που αναφέρω παραπάνω. Τι άλλο μπορώ να κάνω για να επιτύχω τον παραπάνω σκοπό? Δεν θυμάμαι να αναφέρω τα πάχη. Τα ξέρω μόνο σε ίντσες. Οι δύο έξοδοι είναι 1 1/8 ίντσες. Θα πρέπει λοιπόν να έχω τις 2 εξόδους σε μια χωρίς να χάσω σε μέγεθος. Τώρα το διπλάσιο θα έιναι κάτι μικρότερο θα είναι δεν ξέρω. Ευχαριστώ.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01456 seconds with 11 queries