Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #23  
Παλιά 16-08-12, 19:36
Το avatar του χρήστη exelix
exelix Ο χρήστης exelix δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 17-12-2009
Περιοχή: Πάτρα-Αθήνα
Μηνύματα: 3.997
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Alekos Εμφάνιση μηνυμάτων
θα μπω κατευθείαν στο ψητό για να μη κουράζω:
1)τα λίτρα είναι λίγα εώς ελάχιστα
2)τα cichla δεν είναι monoculus είναι occelaris ή orinocensis(δε καταλαβαίνω από αυτές τις φωτό για να σου πω σίγουρα)
3)τελικό μέγεθος cichla70++οπότε 700λίτρα ενυδρείο ούτε για υπνο δε κάνει!
4)μπες MONSTERFISH KEEPERSCOM ή ΜΟNSTERFISHGREEK FANS και θα δεις τα ψάρια που συντηρείς σε τι λίτρα ζούνε!
5)το χρυσόψαρο δε χρειάζεται για καθαρισμό μιας και έχεις φίλτρανση καλύτερη από αμαζονίου όπως λες.είναι μαθηματικά βέβαιο ότι θα το κόψουν.
Είχα cichla ετοιμάζω 2τονο για να ξαναπάρω και σου λέω ότι τρώνε χρυσόψαρα σα να τρως εσύ μπριζόλα στα κάρβουνα.αν μερικοί δεν τους αρέσει αυτό το θέαμα δε το παρακολουθούν.άλλοι συντηρούν χορτοφάγα και άλλοι σαρκοφάγα οπότε αντίθετοι σε όλα!σε τροφές εκτός από stick ρίχνεις ζωντανή,κατεψηγμένη,silver sild????
περος τους υπόλοιπους θέλω να πω κάτι:μη κρίνεται λάθος χομπύστες που ασχολούνται με ψάρια monster.για να τα αγοράσεις θέλεις μισό μηνιάτικο και για να τα κρατήσεις άλλα τόσα..άσε που θες λίτρα πολλά πάρα πολλά.
αν π.χ. αγοράσει ένας επειδή το γουστάρει ένα hoplias τι θα το ταίζει πιστεύεται..????μόνο ζωντανή γιατί αλλιώς το έχασε θα πεθάνει από ασητεία!έχω τέτοια ψάρια τα λατρεύω και δεν ενοχλώ κανένα νομίζω,όπως δεν ενοχλώ και δεν κρίνω και εγώ.ο φίλος παραπάνω έχει κάνει κάποια λαθάκια που διορθώνονται για τη ψαροσύνθεση.



Επειδή απευθύνεσαι στους υπόλοιπους να σου απαντήσω. Το τι ταΐζει είναι δικό του θέμα. Μάλιστα αυτό δεν αναφέρθηκε πουθενά, εσύ το σχολιάζεις πρώτος. Μάλιστα δε θέλησε καν να αναφερθεί ο δημιουργός του θέματος σε αυτό, γνωρίζοντας ότι υπάρχουν ευαίσθητοι άνθρωποι πάνω σε αυτό το ζήτημα. Οι παρατηρήσεις έγιναν για τη συμβίωση και τις συνθήκες, κάτι που έκανες κι εσύ. Όσο για το πόσο κοστίζει αφορά καθαρά τον ιδιοκτήτη και δεν αποτελεί επιχείρημα για το εάν θα πούμε τη γνώμη μας ή όχι.


Και θα παρακαλέσω όλους να είναι κόσμιοι, καθώς δε χρειάζονται επιθέσεις και το ζήτημα της διατροφής των θηρευτών δε χρειάζεται να αναβιώσει για άλλη μια φορά στο θέμα ενός ανθρώπου που παρουσιάζει τα ψάρια του, χωρίς να θέλει μάλιστα ο ίδιος να προκαλέσει κανέναν.
__________________
Aquascaping Contest 2013
Στέλιος
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01824 seconds with 11 queries