Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #6  
Παλιά 10-09-19, 17:10
Το avatar του χρήστη vag123
vag123 Ο χρήστης vag123 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 26-06-2018
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 161
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Paratheristis Εμφάνιση μηνυμάτων
Ωραία σε περίπτωση άμμου (αν τα cory βέβαια είναι συμβατά με τα iriatherina και τις γαρίδες) οι γαρίδες θα έχουν θέμα ή δε τις πειράζει? Δεν υπάρχει πιο λεπτό κόκκο flourite?
-------------------------
Τα corydoras απ ότι διαβάζω θέλουν ΑΟ και όχι μόνο νερό βρύσης οπότε μάλλον δεν είναι καλή ιδέα να μπουν με τις red cherry (για τα iriatherina δεν έχω βρει κάτι σχετικό ακόμα) οπότε έχετε κάποια άλλη πρόταση για το τι ψαράκια θα μπορούσαν να μπουν?
Χωρίς να έχω προσωπική εμπειρία, γνωρίζω οτι οι γαρίδες μια χαρά είναι και με άμμο. Αν ψάξεις στις παρουσιάσεις όλο και κάποιο γαριδάδικο θα βρεις με τις παραμέτρους που ζητάς. Το πιο λεπτόκοκκο που λες δεν το γνωρίζω για το flourite. Είχα ακούσει όταν ψαχνόμουν εγώ να αγοράσω οτι το flourite black είναι πιο λεπτό ελαφρως αλλά δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει αυτό. Για άμμο από σειρά flourite είναι η κλασσική και αν θες κάτι πιο σκούρο ειναι αυτή .
-------------------------
Επίσης από το ψάξιμο που έχω κάνει έχω καταλάβει οτι για τις red cherry όποιο ψάρι έχει στόμα αρκετά μεγάλο για να χωρέσουν συνήθως ψιλοτσιμπάει και ειδικά γόνο. Τώρα κάποια ψάρια που θεωρητικά είναι πιο ασφαλή για να συγκατικήσουν με red cherry ειναι cory και otocinclus (μιλάω για συμβατότητα περί φαγώματος και όχι για παραμέτρους νερού). Περισσότερα θα σου πουν οι πιο γνώστες
__________________
Βαγγέλης

Look deep into nature, and then you will understand everything better.
-Albert Einstein

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη vag123 : 10-09-19 στις 17:10 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01523 seconds with 11 queries