Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #118  
Παλιά 14-06-13, 16:31
Το avatar του χρήστη Crazy_Beaver
Crazy_Beaver Ο χρήστης Crazy_Beaver δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 22-07-2010
Περιοχή: Δάφνη
Μηνύματα: 747
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από gkontos Εμφάνιση μηνυμάτων
φίλε μου φανταστικό ενυδρείο !!!

χωρίς παρεξήγηση έχω ζηλέψει το μεράκι σου και την τέχνη σου !!

φανταστικό φίλε !!!

Να σαι καλά φίλε!

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Tsipourinos Εμφάνιση μηνυμάτων
και εγω εχω ζηλεψει λιγο για να ειμαι ειληκρηνης αλλα ας μαθω πρωτα στο μικρουλη κ θα μεγαλωσει που θα παει!!μια ερωτηση που νομιζω δεν εχει ξαναγινει,και αν θες απαντας βεβαια,εχεις υπολογισει περιπου τα εξοδα που ηθελε για ολο τον εξοπλισμο μαζι με βραχο να μας πεις περιπου,μαζι και αυτα που εχεις δωσει για εργασια?!χωρις το κοστος των ζωντανων που θα μπουν!η ερωτηση ειναι καθαρα περιεργειας κ για να εχουμε μια οικονα για το ποσο μπορει να κοστισει ενα πληρες θαλασσινο πολυ ικανοποιητικων διαστασεων το οποιο μπορει να φιλοξενησει και τα πιο απαιτητηκα ζωντανα!
Κοίτα το κόστος είναι μία πολύ μεγάλη συζήτηση.

Και εξηγούμε

Σκιμμερ μπορείς να πάρεις με 500 με 1000 και με 1500 ευρώ ας πούμε.

Από την άλλη μπορείς να αποφασίσεις να τρέξεις miracle mud ή ats skimmerless ας πούμε

Αντλίες το ίδιο, κυκλοφορητές το ίδιο(jebao 100 ευρώ,tunze 250 vortech 450), φωτισμό το ίδιο

Tζάμια θα βάλεις extra clear η κανονικά;
Θα το κάνεις rimless η θα βάλεις κόντρες και θα πας σε λεπτότερο γυαλί ;

Θα βάλεις προσωπική εργασία ή θα τα πάρεις όλα έτοιμα;Θα αγοράσεις μεταχειρισμένα πράγματα ή όλα καινούργια; Δεν θα σου κάτσει και καμιά στραβή μέσα (πχ ξύλινο σαμπ στην περίπτωσή μου)

Τα ίδια ισχύουν και για τον βράχο, θα πάρεις άγριο, καλλιέργειας, από χομπίστα;

Όπως καταλαβαίνεις είναι πολύ δύσκολο να σου απαντήσω και είναι πολύ δύσκολο να κοστολογήσω τις ώρες της προσωπικής μου εργασίας

Όποιος θέλει βοήθεια πάντως ας σφυρίξει και θα χαρώ πολύ να τον βοηθήσω όπως μπορώ


Σας ευχαριστώ και πάλι όλους για τα καλά σας λόγια
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01530 seconds with 11 queries