Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #20  
Παλιά 24-04-17, 22:30
Το avatar του χρήστη kgf12345
kgf12345 Ο χρήστης kgf12345 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 08-03-2011
Περιοχή: rio atabapo(μεσα)-alto rio ilioupoli
Μηνύματα: 7.894
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Constantinos_S Εμφάνιση μηνυμάτων
Οσο αφορα τα λιτρα σε οποιο forum και να μπεις οι αποψεις διίστανται...απο ενα λιτρο μεχρι 60. Ειναι το λεγομενο περι ορεξεως, κολοκυθόπιτα ή το να 'χαμε να λεγαμε. Καπου στην μεση λοιπον πρεπει να ειναι η χρυση τομη.
εχει συζητηθει εκατονταδες φορες και μαλιστα παλιοτερα εχουμε δει και επικους καυγαδες για το ιδιο θεμα

οι αποψεις δεν διιστανται σε κανενα φορουμ για το τι ειναι καλυτερο για το ψαρι.
ολοι ξερουν πως τα περισσοτερα λιτρα και ο μεγαλυτερος χωρος ειναι καλυτερα και για τα ψαρια και για τον κατοχο του ενυδρειου.

η διασταση αποψεων,βρισκεται στο οτι καποιοι θεωρουν πως ενα μικρο ενυδρειο ειναι "ανεκτο".
αν μας ενδιαφερει το τι ειναι καλυτερο για το ψαρι,δεν υπαρχει διασταση αποψεων.
και αν αμφιβαλεις για αυτο,βρες μου εναν σοβαρο χομπιστα που λεει πως τα περισσοτερα λιτρα δεν ειναι καλυτερα.
εναν βρες μου.αν μου τον βρεις,εγω θα πιω το νερο της αλλαγης.
και ειναι και πολυ

αυτο παιρνουμε σαν μπουσουλα και οχι την τσεπη μας.
αν η τσεπη μας δεν σηκωνει το "ιδανικο",τοτε κοιταμε να πετυχουμε το καλυτερο που μπορουμε, με οσο το δυνατον μικροτερο κοστος.
αλλα το ιδανικο παραμενει το ιδιο.η οικονομικη δυνατοτητα ειναι αυτο που αλλαζει στον καθενα.

φυσικα αν καποιος δεν μπορει καθολου,τοτε απλα δεν αγοραζει ενυδρειο.
αλλα αυτο δεν υπαρχει στις μερες μας,αν θελει καποιος υπαρχουν παρα πολλες λυσεις.

υπαρχουν δεκαδες τροποι για να κρατησουμε ενα ψαρι σε αξιοπρεπεις συνθηκες.καποιους τους αναφερε ηδη ο nazgul απο πανω.
ειδικα οσον αφορα τους μονομαχους,ειναι ακομη πιο ευκολο.
διαθεση χρειαζεται μονο και λιγο διαβασμα.

το οτι εμενα η τσεπη μου δεν μου επιτρεπει να αγορασω 120αρι για να βαλω μονομαχο, δεν σημαινει πως αν τον βαλω σε 15 λιτρα θα ειναι καλο επειδη αυτο μπορω να αγορασω.

το δεκαπενταλιτρο σου ειναι ομορφο.
αλλα οταν βαλεις το ψαρι σε 60λιτρα η παραπανω,τοτε θα δεις γιατι επιμενουν ολοι...
 
Page generated in 0,01793 seconds with 11 queries