Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #21  
Παλιά 09-05-14, 20:49
Το avatar του χρήστη kgf12345
kgf12345 Ο χρήστης kgf12345 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 08-03-2011
Περιοχή: rio atabapo(μεσα)-alto rio ilioupoli
Μηνύματα: 7.894
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Κλεόβουλος Εμφάνιση μηνυμάτων
ΟΜΩΣ ακόμα κι αν τα ψάρια ζήσουν, αναπτυχθούν, αναπαραχθούν κλπ χωρίς εμφανή προβλήματα πιστεύω ότι τα υποβάλλουμε σε μια αφύσικη συγκατοίκηση.
Να πω ένα παράδειγμα για να γίνω πιο σαφής.
Πολλά είδη ψαριών της Αφρικής (μ' αυτά ασχολήθηκα περισσότερο) ζουν σε παρόμοιες συνθήκες νερού, περιβάλλοντα χώρου κλπ. Αν όμως τα αναγκάσεις να συγκατοικήσουν σ' ένα ενυδρείο δεν θα συμπεριφερθούν φυσιολογικά απέναντι σε είδη που δεν αναγνωρίζουν και δεν αντιλαμβάνονται τις διαθέσεις τους. Τα ανεξήγητα ερεθίσματα που θα δέχονται από τους συγκάτοικους θα τα στρεσάρουν ή θα τα κάνουν να αντιδρούν περίεργα ή επιθετικά είτε κατά την ανεύρεση τροφής είτε στη διαδικασία του ζευγαρώματος, την υπεράσπιση περιοχής ή τη διαμόρφωση φωλιάς κλπ.
α μπραβο! σε αυτο ακριβως αναφερομουνα κιεγω οταν εγραψα παραπανω

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kgf12345 Εμφάνιση μηνυμάτων
προσθεσε σε αυτα και το οτι δυο ειδη ψαριων που ισως ειναι συμβατα σε ολα αλλα βρισκονται σε διαφορετικες ηπειρους,στη φυση δεν θα συναντιοντουσαν ποτε.
οποτε υπαρχουνε και ασταθμητοι παραγοντες γιατι καθε ψαρι ειναι διαφορετικο.δεν ξερεις παντα τι μπορει να γινει.
και
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kgf12345 Εμφάνιση μηνυμάτων
...μηπως εκεινο το ψαρι δεν θα εβλεπε ποτε τετοιες συνθηκες?μηπως απλα θα στρεσσαριστει?...
και εκτος ολων αυτων θα σου πω και την απαντηση στην ερωτηση μου.
δεν υπαρχει οφελος για τα ψαρια.το οφελος ειναι αποκλειστικα και μονο του ιδιοκτητη και δεν ειναι και κανα σοβαρο οφελος κατα τη γνωμη μου,απλα να τα βλεπει θελει επειδη του αρεσουνε.
το εκανα κιεγω στο παρελθον.
το πρωτο αλλα και το δευτερο ενυδρειο μου ετσι το εκανα.
μετα αρχισα να καταλαβαινω τι γινεται.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01543 seconds with 11 queries