Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1  
Παλιά 09-12-03, 15:38
alfacom Ο χρήστης alfacom δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 24-10-2003
Περιοχή: Ν Ερυθραία
Μηνύματα: 75
Προεπιλογή σχεδια για ενυδρειο με Τανγκανικες

γεια σας
Για αλλη μια φορα να πω και εγω ευχαριστω για την βοηθεια που προσφερετε ολοι σας.Απο τοτε που κολησα το μικροβιο αυτο το site ειναι η βιβλος μου.Το τελευταιο μου αποκτημα ειναι ενα 80 λιτρο που εχει μεσα 7 διποντες brighardi που περιμενω (για πολυ) να μεγαλωσουν και να βγουν ελπιζω και απο τα δυο φυλα ωστε να γινουν καποιες ζευγαρια.Μαζι εχω και ενα syn. multipunctatus που ταιριαζει σε τανγκανικα περιβαλον (ετσι διαβασα).Τα μελοντικα σχεδια οταν τα πιτσιρικια μεγαλωσουν ειναι ενα ενυδρειο 1,20χ0,45χ0,65 που χωραει σε συγκεκριμενο χωρο.
Μεσα θελω να βαλω εκτος απο καποιες brichardi και τον synodontis και ενα η δυο η περισοτερα ειδη απο brevis ,multifasciatus, ocellatus,meleagris,leleupi
Η ερωτηση ειναι ποσα μπορω να βαλω συνολικα και απο το καθενα ξεχωριστα και εάν ξερετε καποιο μαγαζι που να πουλαει γιατι δεν εχω βρει ειδικα τις μικρες .Οσο αφορα τα τεχνικα μερη θα προτιμουσα λογω χωρου και ομορφιας (χωρις σωληνακια κλπ που η γυναικα μου εχει αλλεργια οσοι παντρεμενοι θα καταλαβαινετε)το φιλτρο να ειναι εσωτερικο,πισω η στο πλαι.Γινεται για αυτα τα λιτρα ?
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01318 seconds with 11 queries