Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #7  
Παλιά 22-12-16, 01:36
LiteReef Ο χρήστης LiteReef δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 19-12-2016
Περιοχή: Ηρακλειο
Μηνύματα: 7
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από voas Εμφάνιση μηνυμάτων
Γεια σου Γιάννη!
Αμα εχεις ξανά κολλήσει δεν το συζητάμε καν,απλα βρες εναν άλλον τζάμα!
Εαν σκέφτεσαι Λεντ ειναι λιγο δύσκολο το κλειστώ καπάκι!
Για πιο λόγο δεν θέλεις την αυτ. Αναπλήρωση,σε ενα δοχείο θα εχεις νερο α.ο.!
Με ανοιχτό καπάκι και ανεμιστήρα απο πανω δεν νομιζω να ανεβάσεις τέτοιες θερμόκρασιες!

Σε ευχαριστώ για τις απαντήσεις Νίκο (καλά λέω ? Διαβαζα για το δικό σου ενυδρείο , επι της ευκαιρίας έχεις βγάλει πολύ όμορφο αποτέλεσμα και με τα ζωάνθους της παραγγελίας θα γίνει πολύ όμορφο !! )

Γιατί το λες αυτό με το led και το κλειστό καπάκι ?

Αναπλήρωση δεν θέλω γιατί θα λείπω αρκετές μέρες και η μόνη μου σωτηρία είναι μία φίλη που θα πηγαίνει να ταιζει τα ψάρια μια φορα την ημέρα , αν όμως ω μη γένοιτο κολλήσει κάποιο φλοτέρ ή η αντλία ή τέλος πάντων υπάρξει κάποια επιπλοκή εύκολα μπορεί να γίνει το κακό (μου έχει συμβεί στο πρώτο μου reef να κολήσει η αντλία με αποτέλεσμα γυρνόντας απο ολιγοήμερες διακοπές να βρώ αλατότητα στο 1030+ ,11 ακροπόρες άσπρες και ευτυχώς δεν είχα κάποιο ψάρι στο ενυδρείο, τα μανιτάρια και τα ζωάνθους πάντως να αναφέρω ότι πέρα απο ένα στρεσάρισμα επιβίωσαν κανονικά )
οπότε η λύση που έδωσα σε αυτό ειναι το κλειστο καπάκι.

Απο εκει και πέρα τώρα κλειστο καπακι=ανέβασμα θερμοκρασίας , οπότε η λύση που σκέφτηκα είναι να βάλω led (αντι για τ5 που θα ανεβάζουν θερμοκρασία ) και στην ψύξη να βασιστώ στον ανεμιστηρα και σε οποιο άλλο τρόπο ψύξης βρω με τα δεδομένα που εχω.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01364 seconds with 11 queries