Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #52  
Παλιά 24-11-15, 18:54
Sakisdraminos Ο χρήστης Sakisdraminos δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 22-03-2011
Περιοχή: Φίτζι,Σούβα
Μηνύματα: 5.282
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από gregkn73 Εμφάνιση μηνυμάτων
Σάκη κακά βακτήρια, όπως το κυανό, έχω δει να βγάζουν πολύ εύκολα ενυδρεία με προβιοτικές ή πιυναπλα προσθέτουν ρουτινιαρικα βακτήρια, γιατί χάνονται πολύ εύκολα οι ισσοροπιες στις οποίες περμβενεται δραστικά! Επειδή και ο φίλος γέμισε θάλασσα, Γράψε εδώ τι αρνητικά ειδες. Εγω 2,5 χρόνια μόνο θετικά πράγματα έχω δει και απολύτως τίποτα αρνητικό!
Στης προβιοτικες ναι ειναι πιο ευκολο και πολυ συχνο να βγαλεις κυανο αλλα αυτο γινεται οταν εχεις μεγαλη ποσοτητα ανθρακα σε σχεση με τα βακτηριδια που ριχνεις.
Το μονο που κανεις εκει ειναι να βαλεις περισοοτερα βακτηριδια και ισως λιγο λιγοτερο ανθρακα και φευγει!
Δεν εχεις δικαιο στο θεμα της ισοροποιες και στο λεω οτι εχω δει ενυδρειο που να προσθετη σκετα βακτηριδια να βγαζει κυανο!
Για να βγει πρεπει να εχει χοντρο προβλημα και σιγουρα δεν φταινε τα βακτηριδια!

Στο νερο της θαλασσας εγω το εκοψα με την 1η ευκαιρια μολις εκοψα της πολλες αλλαγες νερου και καταλαβα οτι πολλα προβληματα ηταν απο αυτο!
χαμηλο μαγνησιο σε 1025αλατοτητα περνουσα αλγες χορις να υπαρχει λογο και μαλλον απο το νερο οπος και μερικες αλγες που δεν φηγαν ουτε μετα απο re start! και αλλα προβληματα που μπορει να ξεχναω!
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01430 seconds with 11 queries