Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #12  
Παλιά 24-05-12, 14:59
Το avatar του χρήστη Αντωνης Πατρα
Αντωνης Πατρα Ο χρήστης Αντωνης Πατρα δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 30-06-2011
Περιοχή: πατρα - βασιλικο
Μηνύματα: 297
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από delta66 Εμφάνιση μηνυμάτων


Σωστοοοος.
Με ολες το μεθοδους μπορει να στρωσει το φιλτρο.
Και με βακτηρια εμποριου www.aquatek.gr/vb/showthread.php?p=658403#post658403
Απλα αυτη κοστιζει ενω οι αλλες ειναι σχεδον τσαμπα.
Η μονη που δεν αποδεχομαι ειναι στρωσιμο με ψαρι.
Σημασια εχει να εχουν μηδενισει η αμμωνια και τα νιτρωδη στο νερο που μπαινει το ψαρι.
Πρεπει να τσεκαρουμε μονο ποια βακτηρια ειναι, γιατι καποια που δεν γραφουν να βαλουμε ψαρι αμεσως (αντ'αυτου βαζουμε τροφη ή αμμωνια), υποψιαζομαι οτι εχουν δικια τους πηγη ρυπων για να αναπτυχθει η βιολογια.
Οποτε θα ειναι πλεονασμος να ριχνει καποιος τροφη ή αμμωνια για να τα "θρεψει".

Αποτυχιες στις μεθοδους οφειλονται κυριως σε λαθη στην εφαρμογη αυτων των μεθοδων.
Ακομα και σε μπολιασμα, που ειναι η ευκολοτερη και ταχυτερη μεθοδος εχουν αποτυχει πολλοι. Τι να λεμε τωρα.

Καλο ειναι να αφησουμε να τρεξει μερικες μερες με ανθρακα το φιλτρο στο ενυδρειο και στρωνουμε, πριν βαλουμε το ψαρι.
Αν μπολιαζουμε, το αφηνουμε να τρεξει με τον ανθρακα και μετα μπολιαζουμε καλα και βαζουμε αμεσως το πρωτο ψαρι.


Κρεμαστο φιλτρο δεν εχω χρησιμοποιησει ποτε σε μονομαχο.
Πως μπορει να εφαρμοστει σε ενυδρειο με καπακι? (αφου οι μονομαχοι θελουν καπακι για να μη πηδηξουν εξω)
Κοβουμε το καπακι ακριβως?
αν ειναι χειροποιητο ενυδρειο θα εχεις και χειροποιητο καπακι... ετσι το εχω κανει κι εγω με το εν λογω φιλτρο.
__________________

Μπορεις να πας πιο μακρια με μια ευγενικη λεξη και ενα πιστολι,παρα με μια ευγενικη λεξη μονο.’ Al Capone
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,02471 seconds with 11 queries