Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #8  
Παλιά 23-05-12, 23:30
Το avatar του χρήστη Δημητρης89
Δημητρης89 Ο χρήστης Δημητρης89 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 28-05-2009
Περιοχή: Αλεξανδρουπολη
Μηνύματα: 977
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Nick74 Εμφάνιση μηνυμάτων
αληθεια Δημητρη γιατι δεν τον εχεις πια?Γιατι τον εχασα απο αρρωστια
Υπαρχουν πολλες αποψεις σχετικα με το συγκεκριμενο ψαρι. Αυτοι που υποστηριζουν τα λιγα λιτρα -καμια φορα για να υποστηριξουν αυτο που εχουν κανει οι ιδιοι γιατι δε θελουν να παραδεχτουν πως ειναι λαθος, η οντως γιατι δεν ειχαν καποιο προβλημα- και οι "λιτραδες" -στους οποιους φυσικα και ανηκω- που θεωρουν πως τετοιες γυαλες λεγονται μεν κατ ονομα ενυδρεια αλλα δεν πρεπει να μπαινει ποτε κανενα ψαρι μονιμα εκει μεσα. (εκτος οτι το ψαρι δεν εχει το σωστο χωρο να κινηθει, και μονο ο λογος οτι οι παραμετροι δε μπορουν να κρατηθουν σταθερες εκει μεσα -και ειδικα απο αρχαριο αποκλειεται να κρατηθουν- νομιζω ειναι αρκετο)
Τεσπα αν ηταν "αρχοντας", "βασιλιας" ή φυλακισμενος κτλ μονο ο ιδιος το γνωριζει. Απο κει και περα επειδη εχουμε να κανουμε με ΖΩΝΤΑΝΑ πλασματα των οποιων η διαβιωση εξαρταται 100% απο εμας καλυτερα να παμε στις "πλυθοριστικες θεωριες" παρα στις "περιοριστικες", τουλαχιστο να εχουμε ησυχη τη συνηδειση μας πως αυτο που καναμε ηταν οντως το καλυτερο γνωστο, εξ αλλου περιορισ,μος λιτρων προς τα πανω δεν υπαρχει για κανενα ψαρι, ενω προς τα κατω παιζουν πολλες αντιφατικες αποψεις.
οσο για τα λιτρα ειμαι και εγω ενας απο αυτους που τηρω εβλαβικα τις αναγκες των ψαριων σε λιτρα..Το θεμα ομως ειναι και ποσο εχεις διαβασει για αυτα τα ψαρια..
Πραγματα που ισως δεν ξερεις για τον μονομαχο μου ειναι οτι τον κρατουσα σε νερο Α/Ο.οπως και χρειαζεται(αν και μπορει οποισδηποτε να κρατησει το ph χαμηλο με τυρφη)..
Οταν οι μονομαχοι στην αγρια μορφη του ζουν σε περιοχες που οι φωλιες τους μπορει να φτασουν μεχρι και τα 30cm σε υψος,και οι μεταξυ τους περιοχες να βρισκονται κατα 27cm μηκος,τοτε πιστευω οτι ενα 30 λιτρο ενυδρειο με μπολικα φυτα ειναι μια χαρα...
Προσωπικα θεωρω πιο σημαντικο τις παραμετρους νερου
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01621 seconds with 11 queries