Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #15  
Παλιά 26-03-19, 23:48
Parik Ο χρήστης Parik δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 10-01-2019
Περιοχή: Πειραι
Μηνύματα: 4
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από energy52 Εμφάνιση μηνυμάτων
Η βελονοειδης που παραθετεις απο ολυμπια ειναι μονο για να ρυθμιζεις τις φυσαλιδες αφου βιδωσει πανω στο μανομετρο!

Κατα την γνωμη μου δεν χρειαζεσαι απαραιτητα διπλο μανομετρο..αυτο που σε νοιαζει ειναι να βλεπεις την πιεση της μπουκαλας. (στη δικη μου αρχιζει και πεφτει κανα μηνα πριν τελειωσει).Η πιεση εξοδου που μετρα το δευτερο μανομετρο ειναι σ ολα η ιδια 3 Bar..κι εγω μονό μανομετρο εχω απο cο2art οταν ειχε διαθεσιμο..Παιρνεις μπουκαλα απο ολυμπια,ενα καλο μονο μανομετρο απο ebay και μια ηλεκτρομαγνητικη κι εισαι ετοιμος.



Κι εγω δεν ρισκαρω αγορες απο ebay πανω απο 22ευρω παντως
Με ένα μανόμετρο είμαι και εγώ
Είχα αγορασει της ista με του 1 κιλού μπουκάλα
Τώρα είναι κουμπωμενος πάνω σε πυροσβεστήρα και η αλουμινίου είναι backup
Ηλεκτρομαγνητική δεν εχω,κάθε μέρα ανοίγω και κλείνω.Στο παρόν μου,δεν με απασχολεί καθόλου,αντιθέτως μου αρεσει,καθώς "έχω" να κάνω κάτι ακόμα με τα ενυδρεία .
Έχω splitter ,διπλό.
Εάν βάλω ηλεκτρομαγνητική,δεν θα έχω πρόβλημα ?Πρώτον από συσσωρευμένο αέριο και δεύτερον λόγο σπλιτερ.Λογικα θα χρειαστώ δύο

Η πίεση του μανομετρου,αρχίζει να πέφτει περίπου 3 βδομάδες πριν τελειώσει.Ολο τον άλλο καιρό,παραμένει σταθερή.
Επειδή ακριβώς παραμένει σταθερή,είναι αρκετά εύκολο και με ένα μανόμετρο να ΜΗΝ αντιμετωπίσεις κανένα είδους πρόβλημα.Ακομα και στην περίπτωση που το ανοιγοκλείνεις καθημερινά,όπως εγω

Στάλθηκε από το Redmi Note 5A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01545 seconds with 11 queries