Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #28  
Παλιά 08-02-07, 09:10
Το avatar του χρήστη lucy
lucy Ο χρήστης lucy δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 27-01-2007
Περιοχή: Δράμα
Μηνύματα: 1.993
Προεπιλογή

Να 'μαι κι εγώ!

Ανδρέα ευχαριστώ. Κατάλαβα πως το ΖΩΟΦΙΛΙΑ ήταν τίτλος γι' αυτό ζήτησα όνομα.
Σας ευχαριστώ όλους για τις πληροφορίες, αλλά απ' ότι βλέπω δεν υπάρχει εμπειρία για τις ρίζες. Εγώ κόλησα εκεί. Παιδιά είναι πανέμορφες. θα δοκιμάσω την ίδια διαδικασία και για τις ρίζες και το πείραμά μου θα το κάνω στο 20λτ, (θα χαρίσω τον κογκολέζο και θα πάει στη λιμνούλα το common).
Τάκη κάτι είπες για σκουλίκια. Κι εγώ είχα δει στο δικό μου ενυδρείο πολύ παλιά. Ηταν τόσο μικρά που με το ζόρι τα έπιανε το μάτι και λευκά, σαν ίνες από λευκό ύφασμα. Κινιόντουσαν με τον ίδιο τρόπο που κινούντε οι κοινές κάμπιες , κυμματιστά. Μήπως αυτά εννοείς; Αν όχι, μήπως ξέρεις τι είναι αυτές οι "κλωστίτσες";

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Liolios Εμφάνιση μηνυμάτων
Lucy δεν ξέρω αν θα μπορέσεις να κάνεις αυτό που λες γιατί πολύ απλά δεν το έχω δοκιμάσει. Μπορώ όμως να σε διαβεβαιώσω πως με κλαδιά κισσού θα έχεις ένα τέλειο και δοκιμασμένο αποτέλεσμα (αφού πρώτα τα περάσεις από μία χρονοβόρα διαδικασία στεγνώματος και μουλιάσματος).
Δηλαδή εννοείς την διαδικασία: βράσιμο-ψήσιμο- μούλιασμα; Από τώρα ονειρεύομαι τους κισσούς στό ενυδρείο μου!!!Ευχαριστώ πολύ.
__________________

«...όταν μια πόρτα στη ζωή κλείνει, μια άλλη ανοίγει. Ευτυχισμένος θα είναι ο άνθρωπος που δεν θα σταθεί να κλαίει μπροστά στην κλειστή πόρτα, αλλά θα ψάξει να βρει την ανοικτή και να ευτυχήσει
[B]Helen Keller

[

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Liolios : 08-02-07 στις 19:22
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01408 seconds with 11 queries