Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #18  
Παλιά 31-08-15, 16:19
Το avatar του χρήστη evina
evina Ο χρήστης evina δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 04-11-2011
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 378
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από panos-alex/polis Εμφάνιση μηνυμάτων
εχουν και τα ραμ κοκκινο και στην ουρα και στο εδρικο. απλα εξαρτάται από το ποσο εκφραζουν τα χρωματα τους στο κάθε ενυδρειο. παρακατω 2 ραμ με αρκετο κοκκινο και Long fin και φυσικη μορφη

από εκει και περα εμενα δε με προβληματιζει το χρωμα γιατι "αχρωμες" κιχλιδες εχουμε βαρεθεί να βλέπουμε. το σχημα είναι που δε μου παει σε μπολιβιαν αλλα σε καχεκτικο ραμ. δε μπορω όμως να επιμείνω περισσοτερο αν δε δω από κοντα το ψαρι.

οσο γιαυτο που ρωτας evina τα ραμ είναι ψαρια που θελουν να νιωθουν πολύ καλα για να εκφρασουν χρωματα. αν εχω δει εκατοντάδες ραμ σε πετ και χομπιστες αυτά που ειχαν ωραια χρωματα πρεπει να μετρουνταν στα δαχτυλα του ενός χεριου. δε μπορεις να φανταστείς ποσο υπεροχα χρωματα εχουν αλλα λιγοι εχουν την τυχη να δουν ωραια χρωματισμένα ραμιρεζι. τα τελευταια που ειδα ηταν ένα ζευγαρι του Raven.
Μάλιστα..έχω μπερδευτεί πολύ..ήθελα bolivian λόγω ουδέτερου νερού κ όχι όξινου..αν αυτά είναι ραμιρέζι (που απ ότι διάβασα θέλουν όξινο νερό) τότε τι κάνω;
έλεγα να πάω να πάρω απ το ίδιο κατάστημα άλλα 2 (όχι ότι ήταν σε καλή κατάσταση αλλα οτι κι αν είναι να είναι τα ίδια ψάρια)..τώρα δεν ξέρω είλικρινά τι να κάνω...να τα δώσω;(και ποίος θα τα πάρει να κρατησω αυτα τα 2 κι ότι γίνει; να βάλω αλλα 2 ..και πάλι οτι γινει κ οτι προκύψει;;
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01384 seconds with 11 queries