Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #13  
Παλιά 26-04-18, 00:41
Το avatar του χρήστη georgeps
georgeps Ο χρήστης georgeps δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 18-04-2018
Περιοχή: Γαλάτσι
Μηνύματα: 82
Προεπιλογή

Είναι τα γνωστά λάθη που έκανα ως αρχάριος (αν δεν κάνω τωρα λάθη τι θα έχω να λέω στους καινούργιους οταν θα φτάσω μετα απο χρόνια να έχω μια Α εμπειρία.

Οπως είχα γράψει παραπάνω έιχα ενα 22 λιτρο στο πατρικο μου που καθόταν, ε και τότε πήρα ενα καινούργιο φίλτρο να έχει,πήρα μια αεροαντλία, και άλλη μια αντλια νερού σε περίπτωση που ήθελα να φτιάξω κάτι DIY. Ολα αυτά μαζί με υλικά για φίλτρα,σφουγγκαρια και κάποια τεστ τα έχω παραγγείλει από ebay οπότε τα περιμένω σε κανα μήνα...

Από τη στιγμή όμως που όπως μου είπατε το 22λιτρο δεν κάνει για μονομάχο που αρχικά ήθελα ,το έχω αφήσει στην άκρη για καραντίνα στο μέλλον (τωρα διατηρεί μερικά φυτά που μου έδωσε ενας φίλος από εδω) . Το 54 λιτρο το πήρα για να βάλω τον μονομάχο που μαρεσε ή κάτι το οποίο σκέφτομαι τελευταία να βάλω 2-3 γκάπυ.

Για το επόμενο ενυδρείο θα περιμένω λίγο διάστημα καθώς μαζέυτηκαν αρκετά έξοδα (θα μ φυγουν κοντα στα 100 για φιλτρο,αντιχλωριο, διακοσμητικό, τροφές για το στρώσιμο και τα γκάπυ) συν ότι χρειάζομαι κανα 40αρι για το μαστερ κιτ με τα τεστ.


Ο λόγος που δεν βγάζω από το μυαλό μου ακόμη το μεγάλο φίλτρο είναι πως θα μπορούσα να το κρατήσω για όταν προμηθευτώ το μεγάλο ενυδρείο και να προσθέσω το φίλτρο απο το ebay για την 50αρα μου.

Ναι έχω σκοπό να έχω 2 ενυδρεία, το αν θα βγεί θα το δουμε σιγά σιγά.

Οσον αφορά τη διάμετρο της 'σωλήνας' δεν έχω βρει κάτι...
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01453 seconds with 11 queries