Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #7  
Παλιά 24-04-18, 19:49
Το avatar του χρήστη georgeps
georgeps Ο χρήστης georgeps δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 18-04-2018
Περιοχή: Γαλάτσι
Μηνύματα: 82
Προεπιλογή

Πολύ χρησιμες όλες οι συμβουλές σας και μου είχατε δώσει μια πολύ καλή κατέυθυνση.Ημουν ετοιμος να παραγγειλω φιλτρα, τεστ κιτς , αντιχλωριακα κλπ και στελνω ενα μηνυμα στον τυπα να παω να παω το ενυδρειο αυριο και με ενημερώνει οτι το έδωσε. Ενω τα ειχαμε συμφωνησει όλα....

παιρνω ανάσες από τότε. Το πόσο έχω ξενερώσει δεν περιγράφεται. Ηρεμια όμως μεχρι να βρούμε το επόμενο ενυδρείο που θα σηκώνει η τσέπη μου.

Ειχα μια ενδιαφέρον στιχομυθία με τον Κλεόβουλο η οποία μάλλον θα κάνει καλό στον επόμενο που ισως ψάξει για το Sun sun hw302. Να τον ευχαριστήσω και από εδώ που έκανε μία παραχώρηση και μου απάντησε σε πμ ενώ θα έπρεπε να ποστάρω εδώ. Θεωρώ σωστό λοιπόν (επειτα απο συννενοηση μαζί του) να μοιραστω το 'ζουμί' από ότι μου είπε.

Παράθεση:
Όσον αφορά το φίλτρο δεν θυμάμαι αν το είχα προτείνει αλλά αυτό που σίγουρα έχω πει είναι ότι "ότι δίνεις παίρνεις". Επειδή οι καιροί είναι δύσκολοι και μετράμε πιά τα ευρά τα κινέζικα είναι μέσα στις επιλογές μας. Αν ήταν άλλη εποχή θα σου πρότεινα Eheim, JBL ή Fluval.
Τα sunsun για τα λεφτά τους, κάνουν καλά τη δουλειά τους 'ΟΜΩΣ -είναι αρκετά φτηνιάρικη κατασκευή με πλαστικά που εύκολα θα σπάσουν και θέλει προσοχή, οι κάδοι δεν κάθονται πάντα σωστά, οι συνδέσεις των σωλήνων δεν κουμπώνουν καλά και αν τραβάει αέρα θα κάνει θόρυβο γι αυτό ελέγχουμε τις ενώσεις, δεν βρίσκεις εύκολα ανταλλακτικά κλπ
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01498 seconds with 11 queries