Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #2  
Παλιά 06-04-11, 23:50
Το avatar του χρήστη kesanis
kesanis Ο χρήστης kesanis δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 20-03-2010
Περιοχή: Αιγάλεω
Μηνύματα: 456
Προεπιλογή

1. Ναι.

Εδώ θα σου πρότεινα να βγάλεις το mech pro που έχει στο κάτω κάτω καλαθάκι και στη θέση του να βάλεις 1L siporax, που παίζει και τους δύο ρόλους. Και τον ρόλο του mech pro αλλά ταυτόχρονα είναι και βιολογικό υλικό. Τα άλλα τα βάζεις σύμφωνα με τις οδηγίες που έχει μέσα στο κουτί. Τα σακουλάκια έχουν επαρκή ποσότητα και δεν θα χρειαστείς παραπάνω.

2. Εγώ το έχω 1cm πάνω από την επιφάνεια του νερού. Συμπληρωματικά μπορείς να αγοράσεις και το ανάλογο σωληνάκι του water spray ώστε να δημιουργεί καλήτερη ανάταραξη της επιφάνειας. Αν θυμάμε καλά έχει κάπου στα 9 ευρώ.

3. Άσε 3-4 πόντους αέρα από τον βυθό. Εμένα δυστυχώς λόγω κατασκευής (έχει μεγάλο ύψος) του ενυδρείου, είναι παραπάνω γιατί θα έπρεπε να είναι πιο μακρύ το μπαστούνι εισαγωγής.

Για το 4 και μετά θα σου προτείνω να ξεκινήσεις το διάβασμα στα υπομνήματα. Σίγουρα θα σου απαντηθούν όλα τα ερωτήματα. Και αν κάτι δεν απαντηθεί σίγουρα οι έμπειροι εδώ θα σε βοηθήσουν. Αλλά για αρχή ρίξε μπόλικο
__________________
Ποτέ μην λογομαχείς μ' έναν ηλίθιο. Θα σε ρίξει στο επίπεδό του όπου και θα σε κερδίσει λόγω εμπειρίας!
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01348 seconds with 11 queries