Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #2  
Παλιά 25-08-10, 12:03
Το avatar του χρήστη harris samos
harris samos Ο χρήστης harris samos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 22-12-2008
Περιοχή: Σαμος
Μηνύματα: 4.507
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην harris samos
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Roussaks Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλημερα , μετα την πρωτη μου επαφη με Αμερικη πριν 2 χρονια με Οσκαρ ,οταν ξεκιναγα, και μετα την ενασχοληση με Μαλαουι που παει στο πιο βιοτοπικο , σκεφτομαι να καταληξω σε ενα ενυδρειο με σκαλαρια ....

Παραθετω τα δεδομενα και μετα τις ερωτησεις :
Ενυδρειο : Juwel 240 λιτρα
Φιλτρανση : Το μαμα εσωτερικο φιλτρο , με τα ιδια σφουγγαρια .
Φωτισμος : Το μαμα φωτιστικο...αλακτες οι λαμπες

Ερωτησεις : ( απο κατω προς τα πανω )
1. Αμμος ; αυτη την στιγμη εχω νταμαρισια που την επλυνα καλα καλα και την εβαλα επειδη ηταν το μαλαουι μεσα .... τωρα πρεπει να βρω ουδετερη λογικα , κανενας φτηνος τροπος για να μην σκασω καμια 100αρα για αμμο ;;ερμης

2. Ξυλα , καμια προτιμηση σε ειδος; δεν τα ξερω κιολας !!!! αναλογα τη θεσ ακριβα η φτηνα

3. Σκεφτομαι ενα κοπαδι σκαλαρια για αρχη ...να ξεχωρισει και κανενα ζευγαρι , και μετα που θα τρεξει το ενυδρειο καμποσο ενα κοπαδι κορυντορας για τον βυθο . Σωστα; ναι

4.Φυτα ; Ευκολα .... σκεφτομαι κερατοφυλλο για να προσφερει σκιαση ; τι λετε ;καμια βαλισπερια αμερικανα εκει να δεις σκια

5. Φιλτρανση , εκτος απο τυρφη που θα βαλω σιγουρα , και σαμπσταρτ κατι αλλο για να κατεβαζει το ph , Gh ; παρε α\ο να ξενιασεις

6. Σκεφτομουν να σηκωσω το φωτιστικο ψηλοτερα ωστε να μπορω να βαλω μερικα πιστια και να μην τα καινε τα φωτα...σωστο ή λαθος ;; γιατι ποσο κοντα ειναι και ποσα βατ

Χιλια συγνωμη για τον κατεγισμο των ερωτησεων αλλα επειδη ο χρονος πιεζει θελω να ειμαι ετοιμος το δυνατον συντομοτερα !
Ευχαριστω
__________________
Ένας βλάκας που περπατάει, αξίζει πιο πολύ από δέκα διανοούμενους που κάθονται...
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01689 seconds with 11 queries