Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1  
Παλιά 31-03-06, 00:14
Το avatar του χρήστη Tricky
Tricky Ο χρήστης Tricky δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 30-12-2004
Περιοχή: Χαλανδρι , Αττικης
Μηνύματα: 1.424
Προεπιλογή ''Ανασταση'' παλιου ενυδρειου

Γεια χαρα ,

χθες , εντελως απο σποντα , βρεθηκα με ενα ενυδρειο 350 λιτρων ...ηταν ενος γειτονα που καθως συζηταγαμε για ασχετα θεματα μου ανεφερε οτι το ειχε στο γκαραζ για πεταμα ...το ειδα και μου φαινεται μια χαρα ..εχει τζαμια θηρια και φαινεται σε καλη κατασταση , αν και θεοβρωμικο ...το εβαλα στην αυλη , το γεμισα νερο και περιμενω να δω μηπως εχουμε διαρροες.Εχει χοντρες κοντρες περιμετρικα του ενυδρειου και οι λαμπες του ειναι μεσα σε ενα γυαλινο πλαισιο-κλουβι στην ''πλατη'' του ενυδρειου
Δεν ειναι ιδιοκατασκευη αλλα φτιαγμενο εδω στην Ελλαδα απο επαγγελματια .Αυτον τον τυπο ενυδρειου τον εχω δει πολλες φορες ..ειναι σαν καποια που φτιαχνει μια Ελληνικη εταιρεια (Μ&Α νομιζω λεγεται ?) .Νομιζω πως οι παλιοι χομπιστες καταλαβαν τι τυπος ειναι ...

Ερωτησεις :

1)Θελω να αλλαξω της ''ξυλινες'' ( μελαμινη ειναι?) επενδυσεις που εχει στη βαση και στο καπακι .Ξερετε μαστορες, που πουλανε τετοια φυλλα, χρωματος ξυλου ?
2) Πως μπορω να καταλαβω , εφοσον δεν χανει , εαν η σιλικονη ειναι σε καλη κατασταση ? ενα περασμα απο πανω (ετσι για ενισχυση μονο, οχι αν χανει) προσφερει τιποτε ή ειναι αδικος κοπος ?
3)Εαν ολα πανε καλα και δεν χανει , που μπορω να του φτιαξω μια μεταλλικη βαση ? κανα μαγαζι δηλαδη , κατα προτιμηση προς κεντρο Αθηνας ...

Φυσικα εαν το ενυδρειο δουλευεται , θα γινει ενα σπουδαιο θαλασσινο fish only !!!
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01434 seconds with 11 queries