Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #12  
Παλιά 03-12-17, 23:35
Το avatar του χρήστη Aquabug
Aquabug Ο χρήστης Aquabug δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 13-12-2013
Περιοχή: Sthlm
Μηνύματα: 116
Προεπιλογή

Nα σται καλα παιδια! Χαιρομαι που σας αρεσε.
Το set up στηθηκε με ανορθοδοξο τροπο, αρχικα ηταν καθαρα πειραματικο και μετα το πηρα πιο σοβαρα οταν αποφασισα να το φτιαξω για διαγωνισμο.
Δυστυχώς λιγο αργοπορημενα εξου και το λιγο προχειρο και μη οριμο αποτελεσμα. Συμμετείχε στο EAPLC 2017 με θεση 57 απο 80 σημετοχες.
Χαλια μαυρα δηλαδη και στο WAC 2017 του οποιο αποτελεσματα δεν εχουν βγει ακομα.



Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nicpapa Εμφάνιση μηνυμάτων
Ωραιο στησιμο...
Καποιες λεπτομερεις που δεν μου καθονται στο μάτι..
Δεν το λεω για κακό, απλα νομιζω ειναι τροπος βελτιωσης..

1 ) φαινεται ξεκαρφωτη η moss στο κέντρο, αριστερα και δεξια εχει κατσει ωραια, απλα φαινεται οτι την εβαλες επανω για να γεμισει το κενο .

2) το μονοπατι θα το προτιμουσα καθαροτερο, οπως το εχεις κανει δεν φαινεται για μονοπατι, και θα επρεπε να μην ειναι ευθεια, ωστε να δωσει περισσοτερο βάθος.

3) ωραιες η μεγαλες πετρες μπροστα, αλλα θα ητανε προτιμοτερο να φαινοταν σαν ενας βραχος ενιαιος , αριστερα και δεξια.
Θα μπορουσε να το πετυχεις με γρασιδακι , monte carlo ή cuba καλυτερα.

4) οι κορμοι των δεντρων δεν πανε ποτε προς τα κατω , αλλα παντα προς τα πάνω.

Για ψαρια θα επελέγα τα cardinals.. για να δειχνουν περισσοτερη αντιθεση.

Οπως ξαναειπα , δεν ειναι ασχημο το hardscape, απλα ενας τροπος βελτιωσης.
Τι θέση πηρες ?
Τι ξύλα ειναι ?
Νιc
1) Σκοπος της moss εκει ειναι να δωσει την αισθηση του βαθους απλα ειναι κακοβαλμενη και θα πρεπε να απλωνει λιγο παραπανω στα πλαγια.
2) Γενικα δεν μου αρεσουν καθολου τα μονοπατια, τα θεωρω πολυ επιτιδευμενα. Εδω ηθελα να δωσω ενα ανοιγμα που να οδηγει το ματι μεν χωρις ομως να ειναι ξεκαθαρο μονοπατι.
3) Αυτα τα βραχια για να τα φτιαξω δε ξες τι τραβηξα... Τα εχω δουλεψει τοσο πολυ που πλεων δε μπορω να ξερω αμα μου αρεσουν η οχι
4) Για ριζα πηγαινε αλλα μαλον δε περασε

Δεν ξερω τι ξυλα ειναι, ουτε στο μαγαζι απο οπου τα πηρα δεν ξερανε. Δεν ειναι ολα ιδια παντος.

Μερικες case study φωτο:

























__________________
HUMID
ecosystem design
——————————————
www.facebook.com/HUMID.ME
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01903 seconds with 11 queries