Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #9  
Παλιά 20-11-15, 20:31
Το avatar του χρήστη G_AQUA
G_AQUA Ο χρήστης G_AQUA δεν είναι συνδεδεμένος
Moderator
 
Εγγραφή: 07-11-2015
Περιοχή: ΓΛΥΦΑΔΑ
Μηνύματα: 582
Προεπιλογή

Στο ενυδρείο μπήκαν μερικά ακόμα φυτά (πρώτα Lobelia mini και στην συνέχεια Microsorum Umbrosum και Hottonia Palustris) οπότε περιμένω να αρχίσουν να αναπτύσσονται και να παίρνουν σχήμα.
Ψάχνω ένα (λεπτεπίλεπτο) φυτό που κοκκινίζει για να μου κάνει αντίθεση στο κιτρινοπράσινο αλλά δεν έχω αποφασίσει ακόμα ποιο να βάλω...

Από αύριο ξεκινάω να φτιάχνω καινούργιο ξύλινο diy καπάκι. Αυτό που είχε το ενυδρείο από την μάνα του είναι από τα απλά πλαστικά και χρειάστηκε να το πετσοκόψω εσωτερικά για να βάλω τη δεύτερη λάμπα και το moonlight.
Εκτός αυτού, μόνο ένα μικρό τμήμα του ανοίγει μπροστά με αποτέλεσμα κάθε φορά που πρέπει να βάλω τα χέρια μου μέσα για μια σοβαρή δουλειά χρειάζεται να το βγάζω ολόκληρο (και μετά δεν έχω φως να βλέπω τι κάνω )

Το καινούργιο καπάκι θα έχει χώρο για δυο λάμπες (εκτός του moonlight) και χώρο/εγκατάσταση για τρίτη μελλοντικά, δύο ανεμιστηράκια (το τωρινό έχει ένα) ενώ θα φτιάξω και θέση εσωτερικά να ενσωματωθεί ταίστρα.
Θα βγάλω φωτογραφίες από την κατασκευή του και μόλις βρω χρόνο θα την παρουσιάσω.
Επίσης λέω να αλλάξω το μαύρο φόντο στην πλάτη με άσπρο...

Τα ζωντανά μου πάντως όπως βλέπετε, είναι μια χαρά






















Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,08784 seconds with 11 queries