Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #3  
Παλιά 17-02-16, 01:39
Lightt Ο χρήστης Lightt δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 08-01-2016
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μηνύματα: 120
Προεπιλογή

Χαίρεται και καλώς σας βρήκα!

Έχω βάλει έναν κάδο με σφουγγάρι και έχει εκτός από βαμβάκι και filter wools δεν ξέρω αν τα λέω σωστά ανάμεσα στους κάδους υλικών. Δεν τα είχα εγώ τα έβαλα και από τη στιγμή που δεν είδα κανένα περίεργο μπούκωμα τα κράτησα.

Από άλγες έχω αυτή την καφέ η οποία όσο και να την βγάζω είναι πάντα εκεί.. Να φανταστώ έχει να κάνει κυρίως με το νεοσύστατο ενυδρείο.

Οι βαλισνέριες είναι λίγο μία περίεργη υπόθεση. Ενώ τα φυτά πάθανε παράκρουση από τη μέρα που μπήκε φως και co2 , βγάζανε φύλλα σαν τρελά και ψηλώνανε με αποτέλεσμα να κλαδέψω , οι βαλισνέριες τον χαβά τους. Το περίεργο της υπόθεσης είναι πως έχει πετάξει δρομείς χωρίς όμως να έχω δει μεγάλες διαφορές σε ύψος. Της έχω ταμπλέτα κανονικά εκεί ανάμεσα στα ματσάκια.
Αυτό που σκέφτομαι είναι επειδή μεταφυτεύτηκε αρκετές φορές στην αρχή μήπως έχει πάθει ένα τύπου σοκ και καθυστερεί να αναπτυχθεί. Γιατί απότι ξέρω είναι γρήγορης ανάπτυξης. Η αλτερνανθέρα πχ ανεβαίνει συνεχώς και σήμερα την κλάδεψα και η βαλισνέρια όχι

Τέλος για να αυξήσω τη φυτομάζα μου λέω να μην προβώ σε νέα φυτά αλλά να εκμεταλευτώ τα κλαδέματα μου! Δεν ξέρω , εσείς σαν εμπειρότεροι τι λέτε;
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01617 seconds with 11 queries