Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #17  
Παλιά 21-04-10, 14:52
Το avatar του χρήστη POURITANOS
POURITANOS Ο χρήστης POURITANOS δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 08-07-2007
Περιοχή: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Μηνύματα: 780
Προεπιλογή

Το ότι ο Γιάννος βάζει σε λινκ την λίμνη του δεν είναι κακό. Μια και ο Γιαννος έχει προσπαθήσει και έχει καταφέρει πολλα πράγματα έως τωρα. Ο κάθε ενδιαφερόμενος μπορεί να βρει αρκετές πληροφορίες ώστε να της προσαρμόσει στης ανάγκες του.
(ΟΛΑ ΤΑ ΘΕΜΑΤΑ στην κατηγορία λίμνες έχουν να προσφέρουν κάτι ακόμα και αυτά που είναι παράδειγμα προς αποφυγήν.)

Νομίζω ότι έχουμε ξεφύγει
Άλλο να συμβουλεύω σε 5 – 10 πράγματα στο πως πρέπει να δουλεύει μια λίμνη.
Και άλλο να πρέπει να φτιάξουμε όλοι μας φαρμες για koi .

Το κάθε σύστημα πρέπει όσο γίνετε να αναλύουμε ώστε να επισημαίνονται τα πλεονεκτήματα καθώς και τα μειονεκτήματα του.

Το να βάλει κάποιος ένα λινκ η να λέει το έχει ένας φίλος του φίλου του ξαδέρφου μου.κτλ εμένα δε μου λέει τίποτα.
Αν αυτός που προτείνει ένα σύστημα δεν βάλει φωτογραφίες, να κάνει κάποια παρουσίαση ώστε να δείξει τι εμπειρια εχει πάνω σε κάποιο σύστημα απλά δεν…. Από το ένα αυτί μπαίνουν από το άλλο βγαίνουν.

Το λέω αυτό γιατί όταν έψαχνα πληροφορίες για λίμνες πριν ακόμα γραφτώ στο gab διάβαζα διάβαζα για liner για συστήματα και ένα σωρό αλλά.
Όταν ήρθε η ώρα να κατασκευάσω την λίμνη μου άρχισα να βλέπω ότι τα περισσότερα που είχα διαβάσει ήταν απλά μπαρούφες από ασχέτους που αμφιβάλω αν ποτέ ειχαν λίμνη.

Οπότε πλέων θα εμπιστευτώ μονό κάποιων που έχει να μου δείξει κάτι που έχει δοκιμάσει.(Και ναι πλέων μονό με φωτογραφίες η βίντεο)

Δεν θέλω να πάρω το μέρος του Γιάννου απλά ισως είναι ο μοναδικός εδώ μέσα που έχει παρουσιάσει τοσο αναλυτικά όλες τις δοκιμές, πετυχημένες η όχι του συστήματος τις λίμνης του.
Πώς να αμφισβητήσει κάποιος έναν οπού κάνει αναλυτικότατο βίντεο πάνω στο φιλτράρισμα της λίμνης.

Το ότι υπάρχουν και αλλά συστήματα εκτός από αυτό του Γιάννου και του κάθε Γιάννου είναι αλήθεια και εκεί πρέπει να επικεντρωθούμε ώστε να μπορεί να καταλάβει στο τέλος ο κάθε ενδιαφερόμενος ποιο σύστημα ταιριάζει στην λίμνη ή λιμνούλα του.
__________________
 
Page generated in 0,01581 seconds with 11 queries