Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #46  
Παλιά 23-06-17, 16:12
st@vros Ο χρήστης st@vros δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 26-11-2012
Περιοχή: Κορυδαλλός (απ'έξω προς το παρόν)
Μηνύματα: 390
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από voas Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπέρα Σταύρο!
Τι νεα εχουμε φιλε,πως παει το ενυδρείο,είχαμε καμια εξέλιξη;
Καλησπέρα Νικολά,έχω χωρίσει τον βράχο όπως πρότεινες δημιουργώντας 2 νησάκια,από τέλη Μαΐου έχω βάλει μέσα ένα σαρκόφυτο και κάποια μικρά μανιταράκια και από 5/6 πρόσθεσα και 2 Chromis Viridis.
Οι τελευταίες μου μετρήσεις λένε
NH4 : 0
Kh : 8.5
Αλατότητα : 1024
Τα τεστ είναι της salifert και έχω αγοράσει και ασβεστίου το οποίο ακόμη δεν έχω κάνει.Επόμενη κίνηση να αγοράσω και τεστ μαγνησίου
Στα άσχημα τώρα έβαλα ενα Dottyback το Σαββατο 17/6 και μέσα σε 3 μέρες δυστυχώς το έχασα,οι μετρήσεις θεωρώ ήταν σωστές οπότε πιθανολογώ το πήρα άρρωστο αλλά επίσης παρατήρησα ότι έτρωγε από λίγο έως καθόλου.
Αυτό που με προβληματίζει είναι ότι με την αγορά του Dottyback ταυτόχρονα παρήγγειλα και ένα Amphiprion ocellaris το οποίο θα παραλάβω σήμερα.Είμαι αισιόδοξος λόγω των παραμέτρων του νερού μου ελπίζω αυτό να το πάρω υγιέστατο και να μου τρώει.
Επόμενη κίνηση θα είναι να πάρω αυτόματη αναπλήρωση λόγω διακοπών και δοσομετρική αλλά και να βάλω κάποια μαλακά κοράλλια τα οποία είδα σε κάποια θέματα και μου άρεσαν αρκεί να βρω , ψάρι θα ξαναβάλω από Σεπτέμβριο και μετά...
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01433 seconds with 11 queries